Złożona animacja środowiska naturalnego – tutorial i darmowe skrypty

Anthony Possobon już po raz kolejny udostępnia sporą część swojej pracy i wiedzy za darmo. Kilka miesięcy temu zaprezentował tutorial i swój darmowy skrypt do animacji włosów a dziś kolejna paczka wraz z dość skomplikowanym instruktażem jak animować środowisko naturalne w sposób efektywny i efektowny.

Od razu na wstępie zastrzegam – tutoriale do Adobe After Effects znajdujące się poniżej nie należą do najprostszych i osoby początkujące – ze względu na omawianie dość skomplikowanych zagadnień i technik animacji – mogą mieć problem z jego przyswojeniem.

Anthony Possabon free scripts

Jak już wspomniałem – autor już kilka miesięcy temu udostępnił swój darmowy skrypt HairRig (bezpośredni link do skryptu oraz tutorial w dalszej części tego tekstu)

Dziś Anthony Possobon oddaje znowu zupełnie za darmo prawie godziny tutorial prezentujący techniki animacji takich elementów jak trawa, liście na wietrze, włosy etc. A wraz z tutorialem After Effects zestaw kilku skryptów własnego autorstwa ułatwiających bardzo mocno pracę z tego typu animacjami.

W skład paczki AFP Scripts wchodzi panel After Effects zawierający 5 skryptów – w tym wspomniany wcześniej skrypt HairRig. Zapraszam do zapoznania się z wspomnianymi tutorialami i pobrania skryptów.

Anthony Possobon – HairRig – tutorial i skrypt

Link do skryptu: HairRig Script

Anthony Possobon – Environement – tutorial i Skrypt

Link do skryptu: AFP Package Scripts

A zainteresowanych twórczością autora zapraszam do zapoznania się z jego stroną: Anthony Possobon Official