Jak co dzień rano budzę się, robię kawę i siadam przed komputerem i sprawdzam pocztę oraz RSSy. Dziś wśród maili znalazłem zaskakującą informację o tym, że serwis Zlecenia Przez Net został przejęty przez międzynarodowy serwis Freelancer.com.

freelancer-zlecenia-prze-net

Całkiem niedawno rozmawialiśmy z jednym z twórców ZPN Sławomirem Magdziarzem i jeszcze wtedy nic nie wskazywało na takie przejęcie. Jeszcze dziś postaramy się z twórcami Zlecenia przez Net porozmawiać i wyciągnąć więcej szczegółów, a w tej chwili o tym, co już wiemy.

Zlecenia przez Net przejęte przez Freelancer.com

Freelancer.com to jedna z bardziej znanych marek z ogłoszeniami dla freelancerów na świecie posiadający w swojej bazie ponad 10 milionów użytkowników. Od dziś Zlecenia przez Net są własnością właśnie tego serwisu, a cała baza użytkowników została przeniesiona do serwisu Freelancer.pl (polska część społeczności Freelancer.com).

Każdy przeniesiony freelnace na start otrzymuje konto PLUS, a zleceniodawca Plan Premium na 3 miesiące.

Różnice pomiędzy Zlecenia.przez.Net a Freelancer.pl

freelancer-zpn-przejecie

Podstawową różnicą jest to, że na ZPN odbywała się aukcja – zleceniodawca dawał ogłoszenie, a freelancerzy się bili o zlecenie proponując najmniejszą cenę za realizację i niestety najczęściej wygrywała właśnie najniższa opcja. Na Freelancer.pl mamy od razu podaną stawkę przez zleceniodawcę – do niego zgłaszają się zainteresowani, a zleceniodawca wybiera tego, który ma najlepsze, najciekawsze portfolio – tak przynajmniej to wygląda w teorii.

Więcej szczegółów na temat przejęcia: http://www.freelancer.pl/media/przezMigrationFAQ.pdf

Strona ZPN: Zlecenia.przez.Net

Strona Freelancer.pl