depositphotos- -zarabianie-na-stockach miniWszelkiego rodzaju serwisy ze stockową fotografią cz stockowymi materiałami wideo kojarzą się z jednym – z możliwością kupienia odpowiedniej grafiki czy fotografii potrzebnej do zrealizowania naszego projektu. Jednak takie materiały muszą się skądś brać  i tu pojawia się możliwość zarobienia kilku ekstra groszy dla każdego z nas kto lubi biegać z aparatem fotograficznym.

Fotografia stockowa może być dochodowa?

depositphotos-stock-photos mini

Obecnie każdy z nas posiada dostęp do bardzo zaawansowanych sprzętów fotograficznych i w stosunkowo przystępnych cenach. Wiąże się to oczywiście z szybkim rozwojem technologii fotograficznej, wiemy że jeśli powstaje coś lepszego i to w bardzo szybkim czasie, odrobinę starsze sprzęty czy te z niższymi parametrami po prostu stają się tanie. Czy jeśli zaopatrzymy się w odpowiednią cyfrową-lustrzankę mamy szansę na zarabianie na naszych zdjęciach? Wydaje się, że to bardzo odległy temat, który jest przeznaczony jedynie dla profesjonalistów, czy fotografów realizujących jakieś większe, przeważnie zagraniczne kontrakty, przykładowo dla agencji modelingowych. Jednak jeśli dobrze się rozejrzymy, możemy znaleźć informacje o tym, ze nawet nasza amatorska fotografia stockowa może okazać się dla nas dochodowa. W Internecie funkcjonuje wiele różnego rodzaju banków zdjęć (przykładem może być Depositphotos), które oferują nam zarówno ofertę kupna wykonywanych przez nas zdjęć stockowych jak również ich sprzedaż na licencji royalty-free. Oczywiście jeśli chcemy sprzedawać nasze zdjęcia, musimy spełnić odpowiednie warunki, a mianowicie każde zdjęcie, które chcemy wgrać do systemu musi przejść odpowiednią moderację pod względem rozdzielczości i przede wszystkim tego co znajduje się na zdjęciu. Tak czy inaczej obecne aparaty bez problemu mogą oferować nam wysokiej jakości zdjęcia, które przy odrobinie naszej inwencji zostaną kupione przez bank zdjęć stockowych.

Dochód również dla grafików komputerowych

depositphotos-zdjecia-na-bloga-i-strone mini

Podobnie jak w przypadku zdjęć stockowych, sprzedawać możemy również nasze prace, które powstają w odpowiednich programach graficznych. Tutaj naturalnie najbardziej popularna jest grafika wektorowa, która przez swoje właściwości (przykładowo powiększanie bez strat jakości) nadaje się doskonale zarówno na strony internetowe, jak również jako elementy kampanii reklamowych. Oczywiście jeśli tworzymy takiego rodzaju pliki to również muszą być zaakceptowane przez moderatora, ale raczej nie ma z tym problemu. Ile możemy na tym zarobić? Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku zarabiamy już w momencie, kiedy nasz plik z grafiką czy zdjęcie zostaną wgrane do serwisu, czyli zaakceptowane przez odpowiedniego moderatora. To naturalnie nie koniec, ponieważ z naszych prac możemy otrzymywać stałe zyski. Dostajemy odpowiednią prowizję na poziomie od 40 do 60% za wykorzystywanie naszych prac przez innych użytkowników. W banku Depositphotos możemy również skorzystać z opcji na wyłączność, czyli zadeklarować, że nasze prace nie będą sprzedawane w innych miejscach i tym samym uzyskać większą prowizję. Jak widać amatorzy również mogą zarobić na swojej pasji.