ekrany-wrzesienEkrany Arsenału to cykl spotkań, których celem jest prezentacja szeroko rozumianej twórczości filmowej oraz sztuki wideo. Na tytułowych ekranach pojawią się filmy profesjonalistów, ale i studentów oraz uczniów. MotionFreaks objęło patronat nad tym cyklem i zaprasza na najbliższe spotkanie, które odbędzie się w dniach 8 – 9 września.

 

 
 

Pokaz będzie miał miejsce w Galerii Arsenał na poznańskim Starym Rynku od godz. 18. Podczas spotkania Agnieszka Grodzińska i Jarosław Danilenko opowiedzą o niekonwencjonalnej twórczości artystów związanych z kulturą młodzieżową, zaprezentują tę twórczość i ulokują ją w kontekście współczesnej sztuki. Drugiego dnia pokazane zostaną wideo i filmy, które interpretowane bywają przy użyciu takich kategorii jak norma i szaleństwo. Prowadzący zainicjują dyskusję o roli ludzkiego ciała jako źródła ekspresji sztuki i roli sztuki w uzewnętrznianiu stanów nie zawsze nieakceptowanych społecznie. Spotkanie podzielone zostało na dwie części:

 

cz. I

 

Kwas, komiks i gry wideo

 

Prezentacja animacji bazujących na estetyce współczesnej kultury młodzieżowej. Psychodeliczne wizje rodem z pierwszych gier komputerowych, narkotycznych stanów i punkowych zinów znalazły swoje odzwierciedlenie w pracach niezwykle intrygujących artystów: Run Wrake’a oraz kolektywu Paper Rad.

 

środa, 8 września, godz. 18.00

 

 
 
 

cz. II

 

Kilka narracji o zwyczajnym szaleństwie

 

W ramach tego spotkania przedstawimy kilka artystycznych realizacji filmowych ukazujących szerokie spektrum rozmaitych zachowań ludzkich. Zobaczymy sytuacje uwalniania się ciała od norm i konwenansów, aranżowanie niecodziennych zachowań, przechodzenie w stan krótkiej utraty kontroli. Zachowania, których nie lubimy uzewnętrzniać, często stają się najkrótszą drogą do odnalezienia się we współczesnej rzeczywistości.

 

czwartek, 9 września, godz. 18.00

 

 
 
 

Nad tym pokazem jak i nad całym cyklem „Ekrany Arsenału” patronat objął portal MotionFreaks.pl.

 

Więcej informacji nt. spotkania znajdziecie na stronie Galerii Miejskiej Arsenał.