W zasadzie codziennie ktoś pyta o ciekawe serwisy z muzyką i samplami audio, z których możemy skorzystać w naszych animacjach i filmach. Od kilku dni z pomocą przychodzi nam Google i serwis Youtube wraz ze swoją biblioteka audio.

youtube-biblioteka-audio

Już jakiś czas temu – bo w 2011 roku – serwis Vimeo uruchomił swój sklep z muzyką gdzie możemy kupić lub darmowo pobrać pliki audio do naszych produkcji. Dziś Youtube rusza z podobnym rozwiązaniem, ale jednak nie takim samym. W Music Store Vimeo to raczej platforma dla twórców muzyki, którzy mogą udostępnić swoją twórczość na różnych licencjach – w przypadku rozwiązaniu, jakim jest Biblioteka Audio Youtube mamy dostęp do utworów udostępnionych każdemu całkowicie za darmo.

Utwory udostępnione są całkowicie za darmo i bez w zasadzie żadnych ograniczeń (możemy używać ich do filmów również poza Youtube), a jedyne ograniczenia to:

– zakaz wykorzystywania utworów w sposób niezgodny z prawem lub w powiązaniu z nielegalną zawartością

– zakaz udostępniania, rozpowszechniania i odtwarzania plików muzycznych samodzielnie, nie będąc tłem do filmu czy animacji

Naszym zdaniem to bardzo dobre posunięcie ze strony Google i serwisu Youtube i mamy nadzieję, że baza zostanie szybko powiększona, ponieważ biorąc pod uwagę popularność serwisu Youtube 150 utworów dość szybko się “zużyje”.

Jak Wam się podoba taki pomysł? Będziecie korzystać z biblioteki audio Youtube?