W związku z 25 rocznicą powstania programu Adobe Premiere Pro – tak to już 25 lat 🙂 firma Adobe wraz z wielokrotnie nagradzanym zespołem Imagine Dragons ogłasza konkurs dla montażystów pt. Make The Cut, w którym do wygrania między innymi 25 tysięcy dolarów. Wystarczy dobry pomysł i chwila pracy.

Ale od początku.

Po pierwsze program Premiere Pro kończy 25 lat, po drugie zespół Imagine Dragons wydał nową utwór pod tytułem Believer. Do utworu został nakręcony materiał wideo, a dalej – wszystko zależy od Was.

Konkurs Make the Cut polega na stworzeniu własnego, autorskiego teledysku do utworu Believer zespołu Imagine Dragons przy użyciu programu Adobe Premiere Pro.

Konkurs startuje dziś, czyli 14 marca 2017 i trwa 25 dni. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich bez żadnych ograniczeń niezależnie od poziomu zaawansowania. To, co musisz zrobić to wejść na stronę konkursu: Konkurs Make the Cut , pobrać filmowe surowe poliki źródłowe i pracując z Adobe Premiere Pro – polecamy z naszej strony dorzucenie również tu i ówdzie odrobinę After Effectsa 😉 – stworzyć unikalne dzieło sztuki montażowej na miarę głównej nagrody w konkursie.

W jury konkursu zasiadają:

 • cały zespół Imagine Dragons
 • reżyser i montażysta klipu Believer Matt Eastin
 • CMO (szef marketingu) firmy Adobe Ann Lewnes
 • oraz montażyści Kirk Baxter, Billy Fox, Vinnie Hobbs i Angus Wall

Nagrody w konkursie Make the Cut

Pierwszą nagrodą jest 25 000 dolarów amerykańskich za najlepszy montaż teledysku

Dodatkowo również nagrody specjalne:

– 2500 dolarów oraz roczna subskrypcja Creative Cloud i 25 kredytów na Adobe Stock – nagrodę można otrzymać za najbardziej kreatywne użycie zasobów Adobe Stock.

– Bonusowe nagrody w wysokości 1000 dolarów amerykańskich oraz roczną subskrypcję Creative Cloud dla:

  • najbardziej popularnego filmu wśród fanów kanału Creative Cloud na YouTube
  • najbardziej zaskakujący i niespodziewany efekt końcowy
  • najlepszy montażysta w wieku do 25 lat
  • najlepszy krótki film w przedziale 30-60 sekund

Czy wszytko jasne? Zatem zapraszamy wszystkich do pobierania materiałów i pracy – nagrody czekają.

Najnowszą wersję programu Adobe Premiere Pro i całość zestawu Creative Cloud możecie znaleźć pod tym adresem: Sklep Adobe Creative Cloud 

Garść inspiracji od twórców teledysku:

Edit:

Konkurs niestety nie jest dostępny dla naszego kraju, ale jako że całkiem sporo osób np. z UK nas czyta to zapraszamy ich do brania udziału. Mimpo tego zachęcamy jednak każdego do pobrania materiałów źródłowych do konkursu. Praca na takim materiale z całą pewnością – szczególnie dla osób początkujących w montażu i efektach – z pewnością nauczy kilku nowych rzeczy.