Virtual-Lighting-Studio---oswietlanie-sceny-i-studiaVirtual Lighting Studio – i w zasadzie wszystko wiemy… w sieci pojawiło się dość ciekawe narzędzie które można w najprostszy sposób nazwać wirtualnym studiem fotograficznym. A kto nie miał problemu z wykombinowaniem ciekawego oświetlenia postaci czy obiektu? Program jest darmowy i posiada dość spore możliwości.

Virtual Lighting Studio to aplikacja na stronie internetowej dzięki której możemy wizualizować sposób i rodzaj oświetlenia jakiego musimy użyć do stworzenia odpowiedniego klimatu sceny.
W tej chwili aplikacja znajduje się w fazie beta, ale i tak oferuje całkiem sporo i warta jest zachodu. Dzięki niej w naszym wirtualnym studio możemy rozmieścić do sześciu lamp, ustawić moc światła, rodzaj rozproszenia światła, kolory filtrów żelowych i oczywiście ich pozycję.

virtual-light-studio---wirtualne-studio-oświetleniowe-2 mini
Każde z ustawień jakie wybierzemy możemy zebrać w bocznym panelu a potem w miarę potrzeby zapisać na dysku w sposób jaki widać poniżej:
Virtual-Lighting-Studio-render mini
Aplikacja jeszcze nie jest tak doskonale dopracowana jak mogłaby być, ale mam nadzieję że to się szybko zmieni a projekt wyjdzie z fazy beta i stanie się dojrzałym programem pomocnym każdemu filmowcowi i fotografowi w studio i na planie.

Zapraszam do zabawy: Virtual Lighting Studio