motionfreaks---zmiany-na-stronieWitamy wszystkich po małej przerwie. Serwis Motionfreaks.pl przeżył małą rewolucję – jak z resztą sami możecie to zaobserwować. Poza z pewnością widocznymi zmianami w wyglądzie serwis zyskał również kilka nowych rzeczy o których za chwilę.
Ostatnie tygodnie to okres sporego spowolnienia na MF i już zaczęliśmy otrzymywać wiadomości z pytaniem  – co się dzieje? Czy MF się zamyka… jak widać na załączonym obrazku – nic bardziej mylnego.  Serwis Motionfreaks żyje i ma się bardzo dobrze, a ostatnie tygodnie wykorzystaliśmy na  – używając wojskowego żargonu – przegrupowanie i ponowny atak ze zdwojoną siłą.

Ale żeby nie zanudzić Was ogólnikowymi gadkami to może szybko i w punktach opiszemy co zmieniliśmy, co jeszcze się zmieni i co dodaliśmy.
1. Zmieniliśmy przede wszystkim layout strony odświeżając go i wyciągając z mroku poprzedniego wyglądu. Mamy nadzieję że dzięki temu portal jest bardziej czytelny i przejrzysty.
2. Dodaliśmy dział BLOGI i możliwość prowadzenia własnego autorskiego bloga każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi. Każdy zarejestrowany użytkownik może uzupełnic informacje o sobie… zareklamować siebie, swoje strony na Facebooku, Google Plus, Titterze etc. i rozpocząć tworzenie własnego bloga związanego z grafiką, animacją, tworzeniem filmów, efektów specjalnych czy chociażby codziennych trudów życia motion designera. Najlepsze i najciekawsze posty z blogów autorskich będą miały możliwość trafienia na stronę główną serwisu.
2. Dodaliśmy mikroblog (linkowany z naszego profilu na Gogle Plus) na którym będą się pojawiały krótkie teksty, newsy i notki ze świata motion designu filmowania i videoefektów które uznajemy za ważne i którymi warto się podzielić, a które są “za małe” aby o nich pisać w serwisie.
3. Przebudowaliśmy nasze forum internetowe i odnowiliśmy również jego wygląd. Trochę oczyściliśmy, trochę usunęliśmy i mamy nadzieję że dzięki temu będzie się nam wszystkim żyło lepiej. Dodaliśmy również dział dotyczący kamer, lustrzanek i filmowania ponieważ nasz serwis jako serwis motion designersko animacyjny bardzo często mam również do czynienia z materiałem wideo   który trzeba wiedzieć czym i jak nagrać.
4. Od strony zaplecza poprawiona została szybkość pracy strony i sprawność jej działania – co oczywiście mamy nadzieję również pomoże nam się rozrastać.

To tyle jeśli chodzi o główne zmiany które już możecie obserwować i z których korzystać… wkrótce pojawią się kolejne, ale o tym sza… 🙂

Jako że sprzątanie widać na zewnątrz to i w środku musieliśmy go dokonać… w związku z tym przed sprzątaniem nie ustrzegła się redakcja, a że jak sami widzicie serwis się rozbudowuje  otwieramy nabór do naszej redakcji oraz administracji blog-na-motionfreaks-plforum – kogo potrzebujemy.
– redaktorów zainteresowanych tematem i śledzących nowinki ze świata animacji, motion designu oraz filmowania którzy mogliby redagować dział newsów
– redaktorów do tworzenia “dłuższych form” czyli artykułów, felietonów, wywiadów, recenzji etc.
– autorów tutoriali i wideotutoriali oraz poradników
– moderatorów i opiekunów poszczególnych działów na naszym forum – do zadań moderacji poza utrzymywaniem porządku będzie należało generowanie i prowokowanie ciekawych dyskusji oraz “rozpędzanie całego forum oraz działów którymi się dany moderator opiekuje.

Od tej chwili startujemy i czekamy na Wasze testy, klikania i komentarze dotyczące zmian jakie zaszły. Za każdy komentarz będziemy wdzięczni, a jeśli chcecie podyskutować na temat zmian, zaproponować kolejne czy wytknąć nam błędy zapraszamy do wątku na forum na ten temat: http://motionfreaks.pl/index.php/glowna-forum/5-aktualnosci/1900-nowa-wersja-serwisu-i-forum-internetowego