Warp-Stabilizer-nowy-dodatek-after-effects-cs6Firma Adobe przyzwyczaiła nas do tego, że większość nowości, jakie proponują w swoich programach jest powalająca – tak samo jest i tym razem. Firma opublikowała informacje na temat nowej funkcjonalności programu After Effects o nazwie Stabilizer, któryz pewnością przypadnie do gustu wszystkim filmowcom i maniakom stabilizacji obrazu.

Adobe opublikowało małą prezentację swojej nowej funkcjonalności programu After Effects. Warp Stabilizer to efekt automatycznie analizujący dowolny klip filmowy znajdujący się w kompozycji i stabilizujący go. Dodatkowo dodatek również niweluje problem tzw. rolling shutter, który często pojawia się podczas filmowania przy pomocy DSLR i innych aparato-podobnych kamer, a często uniemożliwia odpowiednią stabilizację.

Pomyślicie sobie – nic szczególnego, przecież istnieje, co najmniej kilka sposobów na stabilizację materiału wideo w After Effects – tak, ale jeszcze nigdy nie było to tak proste a zarazem tak precyzyjne.

Poniżej dwa filmy prezentujące nową funkcjonalność:

Czy będzie to dodatek, który jakimś cudem znajdzie się jeszcze w wersji CS5 wraz z jakimś update? Czy będzie to może nowa funkcjonalność w kolejnej wersji pakietu CS6? Tego nie wiemy, Adobe nie podało takich danych, jednak można się spodziewać, że skoro informacja o Warp Stabilizer ukazała się na kilka dni przed tegorocznym NAB możemy się spodziewać, że właśnie tam firma poda więcej szczegółów na temat premiery.