Firma Wacom wprowadza dziś na rynek Intuos Creative Stylus — czułe na nacisk pióro cyfrowe umożliwiające szkicowanie, rysowanie oraz malowanie na iPadzie.Intuos-Creative-Stylus-wacom-1

Zapewnia ono realistyczne wrażenie pracy na papierze, inspirując użytkowników do podejmowania pracy twórczej w dowolnym czasie i miejscu. Inteligentna konstrukcja urządzenia sprawia, że podczas korzystania z kompatybilnych aplikacji kreatywnych użytkownik może naturalnie układać dłoń na iPadzie.

Oferując najlepsze efekty podczas rysowania na iPadzie, pióro Intuos Creative Stylus pozwala kreatywnemu pracownikowi agencji reklamowej na szybkie nakreślenie koncepcji reklamy w pociągu, a studentowi sztuk pięknych na naszkicowanie pomysłu na dzieło przed zajęciami. Ponieważ coraz częściej używa się iPadów do pracy nad pomysłami i eksperymentowania z różnymi koncepcjami, to nowe piórko może wypełnić niszę na rynku. Bezproblemowo współpracuje z iPadem oraz szeroką gamą aplikacji kreatywnych, zapewniając wrażenia autentyczności — gdziekolwiek przyjdzie natchnienie.

Jedną z wielu obsługiwanych aplikacji na iPada jest cyfrowy notatnik firmy Wacom: Bamboo™ Paper. Nowa wersja aplikacji została zoptymalizowana pod kątem piórka Creative Stylus i oferuje rewelacyjne nowe narzędzia, które zapewniają użytkownikom jeszcze większą swobodę ekspresji i jeszcze lepsze wykorzystanie swojego twórczego potencjału. Potwierdza to także Mario Klingemann, kreatywny programista z firm CTO oraz Psychosoft, deweloper nowatorskiej aplikacji Psykopaint: „Piórko Intuos Creative Stylus umożliwia stosowanie na iPadzie innowacyjnych technik malarskich, zapewniających efekty niemożliwe do uzyskania dotykiem”.Intuos-Creative-Stylus--wacom-pen

Zaawansowana technologia piórka Intuos Creative Stylus, umożliwiająca uzyskanie profesjonalnych rezultatów na iPadzie, gwarantuje najlepsze w swojej klasie wrażenia użytkownika oraz obsługuje 2048 stopni nacisku. Zapewnia to artystom poczucie artystycznej kontroli jak w przypadku tradycyjnych pędzli i markerów, dzięki czemu jest to doskonałe rozwiązanie do sporządzania szkiców i ilustracji oraz edycji obrazu. Jest to urządzenie wysoce czułe, reagujące nawet na bardzo delikatne pociągnięcia. Zarazem jednak ignoruje ono nieumyślne dotknięcia. Wystarczy korzystać z kompatybilnych aplikacji kreatywnych, które obsługują jedną z najlepszych w branży technologii firmy Wacom. Technologia Bluetooth® 4.0 Smart zapewnia bezproblemowe połączenie z najnowszymi modelami iPadów.

Piórko Intuos Creative Stylus, zaprojektowane z myślą o urządzeniach iPad 3, 4 i Mini, jest zgodne z takimi popularnymi aplikacjami kreatywnymi, jak Autodesk SketchBook® Pro for iPad®, ArtRage (firmy Ambient Design), Bamboo™ Paper, ProCreate (firmy Savage Interactive) oraz Psykopaint. „Teraz ciesząca się zaufaniem branży marka Wacom Intuos wreszcie wchodzi na obszar kreatywności mobilnej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że aplikacja ProCreate obsługuje nowe piórko Intuos Creative Stylus. Wprost nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, co plastycy zdołają osiągnąć za pomocą tych dwóch zaawansowanych narzędzi przeznaczonych na urządzenia przenośne” — mówi James Cuda, współzałożyciel firmy Savage Interactive oraz deweloper aplikacji ProCreate na iPada.

Piórko Intuos Creative Stylus — w obudowie ze szczotkowanego aluminium — jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i niebiesko-czarnej. Jego ergonomiczny kształt z atrakcyjną rozświetloną końcówką sprawia, że jest to szczególnie poręczne narzędzie do wielogodzinnej pracy. Jednocześnie artyści mogą oszczędzać czas, korzystając z wygodnie rozmieszczonych przycisków skrótów.

Wymieniając zalety urządzenia z perspektywy pracy na urządzeniach przenośnych, warto też wspomnieć o tym, że cienka, lecz wydajna bateria AAAA wystarcza na wiele dni ciągłego użytkowania. Piórko Creative Stylus jest sprzedawane w poręcznym pudełku, zawierającym piórko, zapasową baterię i dwie zapasowe końcówki.

„Użytkownicy iPadów często szukają nowych i udoskonalonych rozwiązań, które zapewnią im wrażenia autentyczności” — mówi Hartmut Woerrlein, kierownik działu Global Product Management w firmie Wacom. „Otrzymujemy od klientów mnóstwo pytań o czułe na nacisk piórko do iPada, ponieważ przywykli do takiej technologii, korzystając z naszych tabletów piórkowych. Fantastyczne jest również to, że Wacom oferuje aplikację na iPada, która jest w pełni zgodna z nowym piórkiem Creative Stylus. Będąc pionierem w dziedzinie technologii piórek, skorzystaliśmy z naszego olbrzymiego doświadczenia i opracowaliśmy piórko Intuos Creative Stylus. Nie możemy się doczekać efektów, jakie artyści będą w stanie osiągnąć za jego pomocą”.

Intuos-Creative-Stylus-wacom-pen-2

Ceny i dostępność         

Cena piórka Intuos Creative Stylus wynosi 99,90 EUR. Urządzenie będzie dostępne od dziś w sklepie Wacom eStore pod adresem  http://eu.shop.wacom.eu/detail/index/sArticle/572 i szeregu innych sklepów.

Więcej informacji na temat piórka Intuos Creative Stylus można znaleźć na stronie internetowej firmy Wacom pod adresem Intuoscreativestylus.wacom.com.

Źródło: Informacje prasowe Wacom