video-copilot-revolution-fringe-aJuż kilkukrotnie pisaliśmy o marce Video Copilot – najczęściej oczywiście  kontekście tutoriali i poradników, oraz nowych produktów. Niewielu jednak wie, że Video Copilot również tworzy efekty do filmów i seriali.

Już kilka lat temu Video Copilot i ekipa Andrew Kramera stworzyła intro do serial Fringe – jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji oglądać samego serialu to polecamy.

Intro pierwszej serii ich autorstwa możecie zobaczyć poniżej:

{flvremote}http://videocopilot.net.p.hostingprod.com/videos/fringe/fringe.flv{/flvremote}

Intro zostało wykonane oczywiście w Adobe After Effects 3D Max i Particular, a wynik jak widzicie bardzo ciekawy. Minęło kilka lat, serial dalej trwa (w tej chwili trwa sezon 5) i na potrzeby najnowszego – teraz trwającego sezonu ta sama ekipa stworzyła nową wersję intro:

{vimeo}40926575{/vimeo}

Również ciekawe i inspirujące, ale to można powiedzieć, że historia.

Andrew Kramer i Video Copilot stworzyli również intro do najnowszego serialu stacji NBC pod tytułem Revolution.

Serial opowiada o świecie 15 lat po “totalnym zaćmieniu” – gdy w jednym momencie z całego globu zniknęła energia elektryczna. Nagle wszystko, co było zasilane energią elektryczną przestało działać. Intro jest swoistym wprowadzeniem, w którym w kilkanaście sekund widzimy “starzejący” się bez elektryczności świat. Zobaczcie jak im to wyszło:

Intro zostało oczywiście złożone w Adobe After Effects i oczywiście do jego stworzenia najnowsze dziecko ze stajni Video Copilot, czyli dodatek Element 3D, o którym już kilkukrotnie pisaliśmy. Efekty oceńcie sami, ale naszym zdaniem to całkiem mocno inspiruje do tego, aby wykorzystać Element 3D do czegoś więcej niż animowanie napisów.

video-copilot-fringe-and-revolution-show

revolution-special-effects-video-copilotZobacz próbkę animacji: Revolution FX

To teraz kolej na Was – odpalajcie Adobe After Effects, odpalajcie Element 3D i zabierzmy się w końcu do stworzenia czołówek na poziomie dla polskich seriali.
Jeśli kogoś interesują powyższe seriale zapraszamy do zapoznania się z nimi:

Fringe

Revolution