Kilka godzin temu dotarł do nas link z konkursem/losowaniem, w którym główną nagrodą jest kilka zestawów Adobe Creative Cloud – niestety po analizie strony oraz kontakcie z firmą Adobe okazało się, że to nic więcej jak zwykłe oszustwo. Prosimy o przeczytanie i nie branie udziału w konkursie.

uwaga-oszustwo-adobe

Na facebooku oraz w mailach wielu z Was pojawił się link do strony z konkursem pod tytułem Enter To Win Adobe Creative Cloud For Life FREE! , w którym rzekomo można wygrać subskrypcję Creative Cloud na całe życie – i to była pierwsza “czerwona lampka”, która skłoniła nas do analizy strony, na którą trafiliśmy.

Strona wygląda następująco:

adobe-uwaga-oszustwo

Adres strony: 2015-06-11 19-38-33(adres celowo podajemy w formie nieklikalnej aby dodatkowo go nie pozycjonować)

A na niej możemy przeczytać, że wśród wszystkich osób, które podadzą swój adres e-miał wylosowanych zostanie 5 subskrypcji Creative Cloud a w jej ramach:

  • Subskrypcja na całe życie
  • ProSite portfolio na całe życie/na zawsze
  • Typekit również na zawsze
  • oraz 20 gb miejsca w chmurze – również na całe życie

Strona znajduje się w domenie zarejestrowanej na Seszelach i rzekomo służy do tworzenia ciekawych kampanii mailingowych. Dodatkowo strona posługuje się logotypem InkyDeals – strony w pełni legalnej i w pełni sprawdzonej, jednak logo zostało tam umieszczone naszym zdaniem prawdopodobnie w celu uwiarygodnienia całej akcji. 

Oczywiście istnieje możliwość że ktoś chce przez resztę życia wylosowanych 5 osób płacić za coroczną subskrypcję Creative Cloud – i w takim wypadku „konkurs” wydaje się być ok, ale jeśli tak jest naprawdę to w regulaminie konkuru powinna pojawić sie informacja o instytucji/firmie która takich opłat będzie dokonywać, zgromadzonych środkach przeznaczonych na ten cel oraz ścisłch warunkach „dożywotności” takiej nagrody. W innym wypadku jest to tylko słowna i nic nieznacząca obietnica. 

Reasumując chcielibyśmy przestrzec wszystkich, aby nie podawali swoich adresów e-mail – gdyż trafią one z pewnością na listy maili do rozsyłania spamu – na tej stronie oraz na podobnych, które promują się, jako strony, które rozdają dożywotnie subskrypcje Creative Cloud – firma Adobe nie ma w swojej ofercie dożywotnich subskrypcji. Prosimy również o podzielenie się tym artykułem ze swoimi znajomymi z branży i okolic, aby ich przestrzec.