tron_L_miniRzadko tyle dzieje się w sieci wokół produkcji filmowej, której premiera zapowiadana jest w zależności od źródeł na listopad lub grudzień 2010 roku – a więc za co najmniej kilka ładnych miesięcy. Dziś przedstawiamy najnowszy trailer filmu i napiszemy kilka zdań dotyczących tego wielkiego (jak zapowiadają twórcy) spektaklu Sci-Fi.

Na razie wiemy tyle:  Tron Legacy to film w reżyserii Joseph Kosinski z Jeff  Bridges i Garrett Hedlund w rolach głównych. Produkcja opowiada o genialnym i maniakalnym informatyku, który poprzez wejście w wirtualne środowisko komputerowych gier zaczyna poszukiwać zaginionego ojca. W końcu we dwoje rozpoczynają szaloną, wirtualną podróż poprzez krainę komputerowych programów – jednak mimo, iż wirtualną to jednak śmiertelnie niebezpieczną.

Tron_L_1

Przywykliśmy do wielkiej promocji filmów, które pojawiły się już na ekranie, bądź lada moment mają się na nim znaleźć. Jednak nie przypominam sobie sytuacji, w których niemal rok przed premierą już tyle dzieje się wokół produkcji. Czy autorzy są aż tak przekonani co do jakości swego dzieła, czy mamy do czynienia z zupełnie nowym rodzajem marketingu ?

tron_L_2

W zeszłym miesiącu prawdziwym szaleństwem w amerykańskiej sieci było umieszczenie na odpowiedniej stronie kilku zagadek przez producentów filmu, z zapowiedzią specjalnych nagród w zamian za ich rozwiązanie. Jak się w końcu okazało nagrodą było podanie strony, na której znajdowały się najnowsze screeny z tej produkcji. Dodatkowo, na stronie można było znaleźć miasta na świecie, gdzie zobaczyć będzie można w kinach IMAX klip promujący sam film.

tron_L_3

No cóż – czas pokaże czy to wyłącznie nowe formy przedpremierowego marketingu, czy faktycznie zapowiedź wyjątkowego widowiska. Póki co zapraszam na najnowszy trailer i bardzo ciekaw jestem Waszych opinii:

Źródło:  fdb.pl