tomasz-baginski-wywiad_miniDwa dni temu pisaliśmy o dwóch nominacjach dla filmów tworzonych przez studio Platige Image, a dziś dzięki programowi Grzegorza Miecugowa mamy świetną okazję do tego, aby przedstawić bliżej główną twarz studia, czyli Tomka Bagińskiego.

Kilka dni temu w stacji TVN24 w autorskim programie Grzegorza Miecugowa „Inny Punkt Widzenia” gościem był Tomek Bagiński – rysownik, animator, reżyser, autor filmu Katedra…  długo można by o nim pisać, ale może lepiej sami zobaczcie, co samo mówi o sobie:

tomasz-baginski-wywiad-grzegorz-miecugow

Ostatnio ktoś zadał pytanie – czy czasem nie za dużo tego Bagińskiego i Platige Image? Czy często piszemy o osiągnięciach studia? …dość często, ale czy za często – raczej nie. Najważniejsze w modzie na Tomka Bagińskiego jest to, że w Polsce sztuka animacji, efektów specjalnych oraz motion designu dotychczas nie istniała i co najgorsze – nie była zupełnie dostrzegana i doceniana. Dzięki modzie na Tomka i Platige Image może się to zmieni i myślę, że właśnie na naszych oczach się zmienia.

Strona programu: Inny Punkt Widzenia