time-span scriptCzy kiedyś się zastanawialiście ile realnie spędzacie czasu pracując w Adobe After Effects? Czy staraliście się policzyć dokładnie ile godzin spędzacie nad konkretnym projektem dla konkretnego klienta ? ja tak. W sieci pojawił się nowy skrypt, dzięki któremu już nie będziecie się musieli dłużej zastanawiać.

TimeSpan to skrypt stworzony przez Davida Torno ? freelancera z Kaliforni. Jak twierdzi sam autor przydaje się on głównie freelancerom pracującym nad konkretnymi projektami. Osobiście uważam, że jest także świetnym miernikiem czasu, jaki spędzamy np. na naukę w AE.

TimeSpan jest dość prosty w obsłudze ? wystarczy ustawić stawkę godzinową, nazwę projektu, nad jakim pracujemy i nazwę klienta, dla którego to robimy oraz miejsca zapisu pliku. Teraz tylko wystarczy kliknąć START, gdy zaczynamy pracę, oraz STOP, gdy ją kończymy. Wszystko zapisuje się w pliku, txt i daje nam realny ogląd czasu, jaki poświęcamy na pracę.

Krótki tutorial, w którym autor przedstawia działanie skryptu:

https://www.youtube.com/watch?v=RbaevWr2JmU

Pamiętajcie, aby po zainstalowaniu skryptu nie zapomnieć o zaznaczeniu w ustawieniach AE funkcji ?Allow Scripts to Write Files and Access Network? do znalezienia w Edit/Preferences/General

Strona ze skryptem:

 
 

TimeSpan_lg_script download