the-walking-dead-prologue_miniAmerykański, popkulturowy i komercyjny dzień oswajania śmieci na wesoło już minął, a my mamy dla was jeszcze małą pozostałość po nim. Kilka tygodni temu pisaliśmy o czołówce nowego serialu telewizyjnego The Walking Dead, – którego premiera odbyła się 31 października 2010 -, a dziś chcielibyśmy napisać kilka słów na temat tego jak ona powstawała.

Czołówka, o której mowa nie jest oficjalną czołówką serialu – została stworzona w całości przez fana serii komiksowej na kanwie, której powstaje serial i – jak twierdzą niektórzy – lepszej nie dało się wymyślić. To jednak oceńcie sami poniżej.

the_walking_dead_campfire_comparison

Daniel Kanemoto – autor animacji – zainspirowany prezentacją nowego serialu na jednym ze zlotów fanów komiksów postanowił przygotować własną wersję czołówki.  Praca była zaplanowana na 6 tygodni. Pierwszym zadaniem było znalezienie muzyki – wybrany został utwór „Fresh Blood” zespołu Eels. Kolejnym problemem był brak oryginalnych rysunków z komiksu. Jako zastępstwo musiały wystarczyć skany wysokiej rozdzielczości stron komiksu. I tu zaczęła się najcięższa część pracy.

the_walking_dead_fly_comparison

Każdy rysunek musiał zostać zretuszowany w programie Adobe Photoshop oraz przygotowany do animowania w Adobe After Effects. Poniżej kilka screenów oraz mały making of:

http://www.artofthetitle.com/title/the-walking-dead-unofficial/

AE_screenshot_the_walking_dead_01

Opening autorstwa Daniela Kanemoto:

Oficjalny opening:

I jak wam się podoba? Która czołówka jest ciekawsz, lepsza?