Arka – bo taki tytuł nosi ta instalacja to audiowizualne dzieło – zwane również mappingiem – przygotowane na potrzeby Etnobotanicznego ogrodu w Meksyku przez znaną markę twórców AntiVJ.

antivj-the-ark-mapping-3d

AntiVJ to marka, której nie trzeba przedstawiać nikomu, kto interesuje się sztuką VJingu i mappingu – to tak naprawdę właśnie ten kolektyw twórców wpisał na stałe mapping do krajobrazu zjawisk audiowizualnych wykorzystywanych przez twórców.

Przechodząc jednak do samej instalacji to została ona zbudowana w Etnobotanicznym ogrodzie w mieście Oaxaca w Meksyku a zaprezentowana podczas festiwalu Proyecta Oaxaca, festival de diseño y artes digitales. Ten mapping to wizja artystów kolektywu AntyVJ, w której łączą się opowieści starożytnych roślin z nowoczesnością, współczesnością i elektroniką.

Całość została zrealizowana w czterech częściach i tworzona przez 4 grupy twórców:

Onion Skin – stworzone przez Olivier Ratsi i Thomas Vaquié

{vimeo}76521918{/vimeo}

The Ark – stworzone przez  Romain Tardy i Squeaky Lobster

{vimeo}85212054{/vimeo}

3Destruct | Oaxaca – stworzone przez Yannick Jacquet, Thomas Vaquié i Jeremie Peeters

{vimeo}32935093{/vimeo}

oraz Réplica- stworzone przez  Laurent Delforge i Thomas Vaquié, a całość była nadzorowana przez Nicolasa Boboritcha. Powyższe projekty oczywiście były prezentowane również podczas innych wydarzeń na świecie.

Więcej o kolektywie: AntiVJ

Powyższy artykuł jest częścią cyklu wspieranego przez Resolume B.V. – firmę będącą twórcą jednego z najlepszych programów dla Vj’ów oraz twórców mappingu 3D.

resolume-arena-motionfreaks