MF_fusion_-tutorialRedakcja serwisu MotionFreaks.pl oraz SplaszFX pragną wam zaprezentować pierwszy polski kurs obsługi programu Fusion firmy Eyeon. Program jest narzędziem służącym do compositingu i tworzenia efektów wizualnych, które jest używane przez największe studia postprodukcyjne i filmowe na świecie. Z racji swojego interfejsu uważany jest za trudny i dla wielu nieosiągalny. My chcemy to zmienić i przekonać, że każdy może się go nauczyć i tworzyć w nim animacje i efekty.

W pierwszej części poradnika chciałbym przedstawić wszystkim zasady obsługi programu, omówić interfejs i charakterystykę działania. Chciałbym również przedstawić zasadę działania node based – wg., której działa program Fusion i wskazać na różnice pomiędzy programami layer based – jakim jest np. Adobe After Effects – a node based i uzmysłowić wszystkim, że nie taki Fusion straszny.

Zapraszam:

http://blip.tv/motionfreakspl/szko-a-digial-fusion_1-tutorial-3467627

Dziękuję za uwagę. Mam nadzieję, że ten poradnik przekonał wszystkich do zainteresowania się programem Fusion i zgłębiania go. Będę wdzięczny za każdy komentarz oraz za dyskusje na naszym forum serwisowym na temat tego poradnika – to od was zależy i od waszego zainteresowania czy serwis będzie się rozwijał a nowe tutoriale powstawały.

Przydatne linki:

Strona programu Eyeon Fusion

Pliki użyte w tutorialu: icon 1 Tutorial Fusion Basic (Link)