SINTEL_MINiOsind kilku dni w Internecie możemy oglądać najnowszą produkcję fundacji Blender pod tytułem Sintel. Dla tych, którzy nie wiedzą – jest to non-profitowa organizacja odpowiedzialna za tworzenie i rozwój Blendera – całkowicie darmowego i w pełni profesjonalnego rozwiązania do tworzenia grafiki 3d.

Fundacja poza developingiem programu wydaje produkcje, dzięki którym możemy się przekonać o możliwościach programu Blender.  Dotychczas wydała już – łącznie z tytułowym filmem, Sintel – trzy produkcje. Pierwszym z nich był Elephants Dream wydany w 2006 roku, kolejny to Big Buck Bunny z roku 2008 oraz najnowsza produkcja pt. Sintel z tego roku. Co najważniejsze to fakt, iż wszystkie filmy animacje zostały wykonane przy pomocy Blendera, bez użycia komercyjnego oprogramowania.

Zapraszam do obejrzenia najnowszej produkcji oraz przypomnienia sobie poprzednich z nich. Stanowią one doskonały dowód na to, iż program t tylko narzędzie i nie musimy na nie wydawać ogromnych pieniędzy, aby stworzyć coś ciekawego i dobrego.

Sintel (2010)

https://www.youtube.com/watch?v=eRsGyueVLvQ

Pliki do pobrania: SINTEL

Big Buck Bunny (2008)

{vimeo} 1084537{/vimeo}

Pliki do pobrania: BIG BUCK BUNNY

Elephants Dream (2006)

{vimeo} 1132937{/vimeo}

Pliki do pobrania: ELEPHANTS DREAM