showreelCzy swoje dzieła można wyświetlać jedynie na płaskim, białym ekranie? Wielu myśli, że tak…  Jednak wiele firm zajmujących się animacjami pokazało że można to zrobić inaczej, niekiedy i wiele ciekawiej! Jako przykład posłuży nam jedna francuska firma.

Zapytacie jak? Video mapping – bo o nim mowa istnieje już od dłuższego czasu niektórzy jednak nie zetknęli się z tą fascynującą dziedziną sztuki. Lepiej tego nie tłumaczyć lecz zobaczyć na własne oczy. Dzieło easyweb podziwiać możemy na stronie www.showreel.fr .

Firma współpracowała ze znanymi markami takimi jak Nissan czy Volkswagen, wszystkie animacje stworzone by zareklamować te i inne marki w całości możemy zobaczyć wybierając z dolnego menu inne filmy, najlepsze ujęcia jednak są pokazane w reelu na stronie głównej.

Inną znaną marką jest antivj, i wiele innych .Są też polskie produkcje o podobnej jakości. Jedną z nich, dla wielu znanego Arka Nowakowskiego (mrmama)  możemy zobaczyć poniżej:

Ciekawe projekcje „domowej roboty” w przenośni i dosłownie można zobaczyć również w serwisie youtube:

A filmów innych firm jest w tym serwisie pełno, oto jedna z nich:

Jednym z programów w jakim można tekie cuda tworzyć jest modul 8 na Mac’a – a jak to jest zrobione zobaczycie tutaj:

Poza pokazanym Module 8 podobne rezultaty osiągać możemy w Resolume Avenue, Visual Jockey(vjo), vvvv i kilku  innych, ale te sa najbardziej znane.

Mam nadzieje że nadaje się to na miano inspiracji. Zapraszam do oglądania, komentowania, a znając wasze możliwośći również tworzenia podobnych rzeczy :D!