shOd dwóch tygodni w polskich kinach możemy oglądać nową wersje opowieści o genialnym detektywie Sherlocku Holmesie. Film jednak przechodzi bez większego echa przyćmiewany – chyba – jeszcze trwającym ruszeniem ogólnoświatowym spowodowanym Avatarem Camerona.

Czy to dobry film? można się nad tym zastanawiać i pewnie zdania będą podzielone. Osobiście uważam, że najlepszym odtwórcą roli Sherlocka Holmesa po wszystkie czasy pozostanie niezapomniany Jeremy Brett, oraz w roli jego partnera David Burke.

Czy Robert Downey Jr. i Jude Law zdołają przyćmić sławę i kunszt aktorski ich poprzedników – niech ocenią to krytycy. Jedno, co jednak wiem na 100% to fakt wykonania czołówki i napisy końcowych do najnowszego Sherlocka na naprawdę wysokim poziomie.

Odpowiedzialnym za ich wykonanie jest Danny Yount twórca czołówek do takich filmów jak Sześć stóp pod ziemią (Six Feet Under), Iron Man, czy Kiss Kiss Bang Bang.

Zapraszam do obejrzenia tego wysoce inspirującego dzieła sztuki a potem do przeczytania wywiadu z ich autorem, który publikuje serwis  Art  Of The Title Sequence.

Wywiad z Dannym Yountem – autorem sekwencji poczatkowej i końcowej filmu: Czytaj