Już w środę w Łodzi rozpoczyna się Se-ma-for Film Festival, pod hasłem którego najsłynniejsza polska wytwórnia zawładnie miastem! W tym tygodniu w ramach kilku wydarzeń organizowanych przez studio Se-ma-for Łódź zapłonie miłością i sentymentem do animacji. Bądźcie tam z nami – sprawdźcie program festiwalu oraz plan otwarcia pierwszego w Polsce muzeum animacji!

 

Program festiwalu obfituje w interesujące, niebanalne projekcje ułożone w cykle tematyczne. A oprócz nich – znakomici goście, wypowiadający się o swoich filmach po projekcjach, a także Międzynarodowy Konkurs na Najlepszą Animację Stop Motion, w którym bierze udział aż 38 filmów konkursowych. Co mówią o nich organizatorzy? „Zdaje się, że 38 filmów konkursowych łączą tylko dwie cechy: technika stop motion i fakt, że są naprawdę dobre”. Co jeszcze warto zobaczyć na festiwalu w Łodzi? Kliknij, aby pobrać pełen program festiwalu.

 

Se-ma-for Film Festival to nie jedyne wydarzenie organizowane przez to prestiżowe studio w tym tygodniu. 11 października w Łodzi zostanie otwarte pierwsze w Polsce muzeum animacji, jej historii, technik i technologii. Se-ma-for Muzeum Animacji to jedna z najciekawszych łódzkich placówek kultury. Powstałe na kanwie utworzonego w 2008 r. Muzeum Bajki Se-ma-fora, odeszło od tradycyjnej formy muzealnej na rzecz nowoczesnych rozwiązań. Dziś muzeum to już nie statyczne wystawy, ale sztuka animacji, której można dotknąć. W muzeum będziecie mogli obejrzeć fragmenty kultowych produkcji studia, takich jak Miś Uszatek czy Kot Filemon, ale także skorzystać z oferty interaktywnych ekspozycji pozwalających zgłębić tajniki animacji. Bogatej ekspozycji towarzyszyć będzie bogaty program otwarcia, który możecie zobaczyć poniżej:

Program Dni Otwartych Se-ma-for Muzeum Animacji „Muzeum w Akcji!”


11.10.2012
, godz. 18:00 – Przecięcie wstęgi, prezentacja nowej ekspozycji  z niespodziankami
12.10.2012 – Akcja „Muzeum uczy” – prezentacja dla szkół

13.10.2012 – „Dzień Mistrzów”

12:00 – 17:00 – zwiedzanie i projekcje w kinie Se-ma-for
12:00 – „Malarz ekranu” – spotkanie z Witoldem Gierszem, Joanną Giersz i Jerzym Armatą
15:00 – „Tango z Animacją” –  spotkanie ze Zbigniewem Rybczyńskim i młodymi animatorami

14.10.2012 – Akcja „Muzeum Dzieciom”

12:00 – 16:00 – zwiedzanie i projekcje dla dzieci w kinie Se-ma-for
od 10:00 – artystyczne warsztaty plastyczne
14:00 – „Kto za bajką stoi” – warsztaty z elementami dubbingu


Więcej na www.se-ma-for.com/festival oraz www.facebook.com/semafor.film.festival