Od kilku dni darmowy dodatek Saber dla programu Adobe After Effects robi furorę w sieci i dość naturalnymi są próby łączenia dodatku Saber z dodatkiem Element 3D od Video Copilot jednak jak się okazuje wielu osobom sprawia to problemy. Zapraszamy na nasz krótki tutorial prezentujący kilka możliwości integracji.

element-3dsaber-darmowy-tutorial

W trailerze dodanym zapowiadającym premierę dodatku Saber znalazło się kilka fragmentów bez wątpienia będących połączeniem dodatku element 3D właśnie z nim. Niestety jednak w samym tutorialu Andrew Kramera niezbyt dokładnie wyjaśniona zostaje instrukcja jak to zrobić – po pierwsze jak połączyć z modelem, ale także i jak spowodować, aby efekty świetlne dodatku Saber odkładały się/ odbijały w metalicznych i refleksyjnych powierzchniach modeli generowanych przez Element 3D. Poniższy tutorial po krótce to objaśnia.

Zawartość tutoriala:

– tworzenie modelu 3D z warstwy tekstowej w Element 3D

– tworzenie efektów świetlnych przy pomocy dodatku Saber na bazie warstwy tekstowej

– integracja efektów świetlnych Saber z modelami z Element 3D

– odkładanie się efektów świetlnych Saber na powierzchniach 3D z Element 3D

Mam nadzieję, że tutorial tworzony na szybko pomoże nie tylko tym, którzy o niego prosili, ale i każdemu, kto rozpoczyna zabawę z plug-inem Saber. Zachęcamy Was do dzielenia się Waszymi dziełami w komentarzach.

Jeśli nie wiesz, czym jest darmowy plug-in Saber – zapraszamy do tego artykułu: DARMOWY PLUGIN SABER OD VIDEOCOPILOT 

Jeśli ktoś z Was nie posiada dodatku Element 3D znajdzie go na stronie VideoCopliot.net

A jeśli czytając ten tutorial nie posiadacie jeszcze programu Adobe After Effects – możecie go pobrać w wersji trial lub kupić pod tym adresem: Adobe Store