Nie trudno zauważyć, że projekt “Tydzień na Tabletach”  w pełni w naszym serwisie. W związku z tym poniżej przedstawiamy garść naszych subiektywnych doświadczeń z użytkowania kolejnego narzędzia – tym razem Wacom Bamboo Stylus Duo.
Bamboo Stylus to odpowiedź firmy Wacom na rosnącą popularność tabletów multimedialnych typu Google Nexus 7, Samsung Galaxy Tab czy iPad i innych urządzeń mobilnych z ekranami dotykowymi. To dość stylowo wykonany i solidny “rysik”/pen do obsługi, rysowania i pisania na właśnie tych urządzeniach.

wacom-bamboo-stylus-duo-recenzja-motionfreaksNie wiem czy pamiętacie jeszcze czasy telefonów komórkowych i tabletów w zestawie, z którymi mieliśmy rysik do precyzyjniejszej obsługi – ja pamiętam i przyznam, że te czasy wspominam z tęsknotą. Z rozwojem techniki jednak rysiki/peny znikały z urządzeń na rzecz jeszcze bardziej wrażliwych na dotyk ekranów. W tej chwili, co prawda mamy bardzo wrażliwe na dotyk ekrany, ale palec nie jest na tyle precyzyjny żeby nim wykonać jakiś szybki szkic czy odręczną notatkę. Tęsknie za takimi czasami, ponieważ, po co mi ciekawa aplikacja do rysowania czy odręcznych notatek na tablecie czy smartfonie skoro do rysowania mam tylko palec. Całe szczęście pojawił się stylus od Wacom.

wacom-bamboo-stylus-duo-recenzja-motionfreaks-2

Jak się sprawdza Wacom Bamboo Stylus Duo

Powiem tylko o tym urządzeniu, ponieważ z tego korzystam. Od strony funkcjonalnej to nic innego jak bardzo solidne analogowe narzędzie do pisania i rysowania. Stylus Duo z jednej strony posiada zwykły, klasyczny długopis z wymiennymi wkładami – swoją drogą bardzo wygodny i ładnie piszący -, a  po drugiej stronie “rysik” posiadający miękką gumową końcówkę do użycia właśnie z urządzeniami mobilnymi.

Pen wygląda dość solidnie, jest dość ciężki – co podwyższa wrażenie solidności i w obsłudze na ekranach dotykowych … hmm… działa bardzo dobrze i zdecydowanie precyzyjniej niż palec. Przyznam, że poza notowaniem i rysowaniem sprawdza się świetnie do pisania np. maili czy smsów.

Tyle plusów – a teraz minusy

Widzę jeden spory minus – szczególnie dla polskich użytkowników – cena. Pen, o którym mowa to cena na dzień dzisiejszy inwestycja na poziomie 130-170pln – zależnie od sklepu. O ile naprawdę mogę polecić solidność narzędzia i jego użyteczność to moim osobistym zdaniem 150pln za analogowy długopis z końcówką do rysowania na urządzeniach mobilnych to trochę za dużo. Oczywiście, jeśli chcielibyście zrobić jakiś ciekawy prezent posiadaczowi iPada czy Nexus 7 który jest grafikiem czy rysownikiem – Bamboo Stylus to dalej ciekawa i stylowa i solidna propozycja.

A jeśli jeszcze jest ktoś kto nie wie dlaczego w tym tygodniu tyle tabletów u nas – oto odpowiedź:

Edit.
W momencie publikacji tego tekstu w sieci pojawiła się również informacja o nowym modelu stylusa – Wacom Bamboo Stylus Feel, który oferuje kontrolę poziomów nacisku w aplikacjach do rysowania na urządzeniach mobilnych.