Motion-Graphic-Design-Census--ranking-motion-designerw_miniW sieci pojawił się dość ciekawy PDF, który jest nie oficjalnym rankingiem motion designerów na świecie. Daje on dość ciekawy wgląd w przekrój wiekowy oraz zarobkowy pracy freelancera motion designera.

Spis dotyczy oczywiście tylko tych motion designerów, którzy wzięli udział w ankiecie, a w sumie było ich ponad 5500. Ponad połowa z nich to mieszkańcy USA, więc patrząc z naszego polskiego punktu widzenia trzeba brać na to poprawkę, ale i tak dzięki takiemu zestawieniu możemy się dowiedzieć, że motion designer wcale tak źle nie zarabia, że głównie używanym programem jest Adobe After Effects i że najwięcej motion designerów freelancerów jest w wieku 27-28 lat. Bez zbędnego gadania zapraszamy, więc do zapoznania się z zestawieniem i oczywiście po jego przeczytaniu będziemy wdzięczni za komentarz i Wasze wrażenia, co do przedstawionych danych.

Motion-Graphic-Design-Census--ranking-motion-designerw

Autorzy Spisu motion designerów 2010 rozpoczęli nowy spis i zapraszają do wypełniania go. My również zapraszamy do wzięcia udziału w spisie i mamy nadzieje, że dzięki temu artykułowi oraz waszemu działaniu i promowaniu spisu w przyszłorocznym spisie znajdzie się większa liczba polskich motion designerów niż 20.

Zapraszamy do brania udziału:

kliknijtu