Długo oczekiwany, jeszcze dłużej oczekiwany dodatek Element 3D v.2 od Video Copilot ujrzał światło dzienne i jest już dostępny dla każdego. Nowy interface, nowe możliwości i zupełnie nowe pakiety modeli 3D. Od kilku godzin możecie zamawiać ten dodatek do Adobe After Effects i aktualizować poprzednią wersję.

element-3d-v2-pobierz-free

Kilka tygodni temu już zapowiadaliśmy nadejście nowej wersji dodatku Element 3D v.2 w artykule ELEMENT 3D V.2.0 – PIERWSZE SPOJRZENIE. Już w nim mogliście zobaczyć kilka najważniejszych zmian, jakie przynosi ze sobą nowa wersja programu – tych, którzy nie widzieli zapraszamy do zerknięcia. Teraz znamy już wszystkie funkcje i możliwości dodatku i znamy również ceny dodatku oraz odnowionych pakietów z modelami 3D do niego.

Wśród najważniejszych nowych funkcji programu należy wymienić:

  • cienie i zdecydowanie poprawiony ambient occlusion
  • dynamiczne reflection maps
  • narzędzia do deformacji modeli – 3D noise, bend, twist, taper
  • nowy interface
  • automatyczne importowanie tekstur z modeli 3D (C4D)
  • nowe metody ekstrudowania i bevel
  • wireframe tylko na wybranych elementach modeli

Dziś również premierę mają:

element-3d-v2-bundle-max

Zupełnie odnowiony pakiet Pro Shaders 2 w którym znajdziemy ponad 300 tekstur przygotowanych specjalnie dla Element 3D v.2 pogrupowanych w 123 kategorii. Nowa paczka Motion Design 2 przygotowana również specjalnie dla E3D v2, w której znajdziemy 500 modeli w wysokiej rozdzielczości od śrub, przez rury, a na futurystycznych elementach interfejsów kończąc.

Kolejną zupełnie nową paczką jest pakiet BackLight, czyli 50 HDRI environment maps w rozdzielczości 8K, 35 fotograficznych map świateł, oraz tła i mapy refleksów.

element-3d-v2-bundle

Dodatek jak i każda z paczek dostępem są pojedynczo oraz w pakietach przygotowanych w specjalnych cenach.

Element 3D v.2 dostępny jest w cenie 199,95 dolarów, a dla posiadaczy wcześniejszej wersji dodatku w cenie 99,95 dolarów, a dodatki, o których wspomniałem powyżej w cenie 99,95 dolarów za każdy.

Jak Wam się podoba nowy Element? Jeśli nie napisaliście jeszcze do świętego Mikołaja w sprawie tegorocznego prezentu to myślę, że właśnie znaleźliście – dzięki Video Copilot i Andrew Kramerowi – coś idealnego do dodania listy życzeń. Gdy tylko będziemy mieli okazję zaprezentowania Wam Element 3D v.2 w naszych rękach – spodziewajcie się nowych tutoriali, instrukcji i tipsów, co do jego użytkowania.

Więcej na temat dodatku znajdziecie na oficjalnej stronie Element 3D v.2 Download