Porozmawiajmy o ruchomych obrazkach

Kilka – w dobie internetu to prawie prehistoria – lat temu na naszej stronie oraz kanale YouTube Motionfreaks.pl rozpoczęliśmy i przeprowadziliśmy kilkadziesiąt spotkań na żywo pod tytułem Motionfreaks Hangouts. Od chwili zakończenia ciągle byłem pytany – kiedy wracamy z kolejnymi sezonami spotkań. Czyżby przyszedł na to czas?

Najpierw może odrobinę historii

Czym były Motionfreaks Hangouts?

Od samego początku ideą stojącą za powstaniem serwisu Motionfreaks.pl było dzielenie się wiedzą, stymulowanie konwersacji i tworzenie społeczności skupionej wokół świata motion designu, postprodukcji wideo i szeroko pojętej grafiki komputerowej. Przez lata próbowaliśmy oddawać Wam jak najwięcej miejsca na tworzenie własnych treści – do współpracy redakcyjnej, przez forum internetowe, autorskie blogi a na dyskusjach w social media kończąc. W pewnym momencie w czasach, gdy długie dyskusje na youtube nie były zbyt popularne (najlepiej klikały się treści do 10 minut długości), gdy idea podcastów była w Polsce zupełnie nieznana a w USA raczej raczkowała i ograniczała się do dość niewielkich hermetycznych społeczności – postanowiliśmy zrobić coś, czego w PL jeszcze nie robiono, czyli zorganizować cykliczne spotkania na żywo streamowane do sieci kierowane do dość hermetycznej grupy związanej z Motion Designem. Tak rozpoczęła się przygoda z Motionfreaks Hangouts.

Przy – to należy przyznać – niezbyt wydajnym i stabilnym łączu internetowym, przy dość ograniczonych środkach technicznych i finansowych – ruszyliśmy z naszymi spotkaniami. Ideą stojącą za nimi była przede wszystkim chęć pogadania ze sobą – to znaczy z ludźmi z branży, z ciekawymi ludźmi związanymi ze światem grafiki i animacji a przy okazji skrócenie dystansu między tymi ludźmi a naszymi czytelnikami. I z ilości próśb o wznowienie naszych streamingów wynika, że chyba nam się to udało.

Pierwszy odcinek, pierwsze spotkanie na żywo odbyło się prawie 7 lat temu na początku czerwca 2012 roku i od tamtej chwili udało nam się zrealizować dwa sezony spotykań, czyli w sumie 53 odcinki, co daje w sumie powyżej 60 godzin nagrania, dyskusji, spotkań, odpowiadania na pytania widzów i wywiadów. Wśród najciekawszych – moim subiektywnym zdaniem – spotkań warto wspomnieć np. wywiad z Pawłem Molgą – pracownikiem Adobe Systems Polska (spotkanie było o tyle ciekawe, że przypadało na moment pierwszego wprowadzenia subskrypcji Creatiove Cloud na rynek), spotkanie z Bartkiem Mikołajczykiem czy Jurkiem Drozdą.
Tyle historii.

Spotkania na żywo wracają

I wracamy. Już w lutym (datę konkretną podam w najbliższym czasie) odbędzie się pierwszy live streamingi spotkanie na żywo. W tej chwili jeszcze dopracowujemy szczegóły techniczne, spędzamy długie godziny w salonach piękności, aby „było ładnie w obrazku” 😉 ale jesteśmy bliżej niż dalej.

Nasze spotkania docelowo będą streamowane na żywo w serwisie Youtube, na naszym oficjalnym fanpage’u na Facebooku a także po nagraniu – dla tych, którzy nie koniecznie chcą na nasze gęby patrzeć – każde spotkanie będzie dostępne w formie podcastu do odsłuchania w dowolnym momencie. Miejsca, w których nasz podcast będzie dostępny podamy bliżej terminu pierwszego spotkania. A wszelkie informacje i aktualizacje – znajdziecie oczywiście na naszej stronie https://motionfreaks.pl/ oraz w naszych social mediach.

Dajcie znać, co Wy na to? Czy będziecie nas oglądać/słuchać? Czy dacie znać znajomym o naszych wideo podcastach? A może macie jakieś propozycje tematów, jakieś sugestie? Jeśli tak – czekam na kontakt tu w komentarzach, mailowo lub przez wiadomości na Fb.