Panowie od Ruchomych Obrazków

a w skrócie PoRO to wideo podcast o motion designie, grafice, projektowaniu, montażu wideo i szeroko pojętej postprodukcji wideo. Cotygodniowe spotkania na żywo z dwoma panami od ruchomych obrazków, rozmowy o branży, nowościach ale także wywiady ze znanymi osobami ze świata animacji i postporodukcji.

Cel

Cotygodniowe spotkania – a w przyszłości może częściej – i rozmowy o wszystkim, co związane z głównie sztuką motion designu, animacji i postprodukcji wideo, ale także wszystkiego, co związane z projektowaniem, grafiką w klasycznym rozumieniu jak i grafice komputerowej.

Podstawowym założeniem jest dzielenie się swoimi doświadczeniami, swoją wiedzą i prowadzenie ciekawych rozmów na ciekawe tematy z ciekawymi ludźmi. O ile samych prowadzących za ciekawe osoby uznać nie sposób 😉 to zaproszeni goście, z którymi prowadzimy rozmowy z pewnością spełniają to kryterium w pełni.

Kim jesteśmy

Krótko mówiąc – podcastem 😉 a ujmując to w bardziej złożony sposób jesteśmy redaktorami strony motionfreaks.pl, motion designerami, czasem „grafikami” a czasem nawet „informatykami”, ale przede wszystkim jesteśmy osobami, które dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami czerpią pełnymi garściami z wiedzy i doświadczeń innych. PoRO Podcast z założenia właśnie te cele spełnia dla nas i mamy również dla każdego, kto nas słucha i ogląda.

Więcej na temat samych prowadzących znajdziecie poniżej na stronie (Info o prowadzących) a informacje na temat samych odcinków oraz informacje o zaproszonych gościach w opisie każdego poszczególnego odcinka

Historia

Historia powstania podcastu sięga 2006-2007 roku i kilku już nieistniejących forów internetowych głównie związanych z programem Adobe After Effects. To tam powstał pomysł stworzenia pierwszej polskiej społeczności motion design i vfx – i tak w 2009 roku powstała strona motionfreaks.pl a w jej ramach w 2012 roku cykl cotygodniowych spotkań live pod nazwą Motionfreaks Hangouts (w sumie 52 odcinki).

Dziś serwis Motionfreaks.pl po wielu zmianach i zawirowaniach nadal działa, nadal informuje o nowościach branżowych, inspiruje kolejne rzesze rządnych wiedzy twórców i z bazą ponad 1000 napisanych tekstów startuje z podcastem PoRO Podcast.

Nowe odcinki w każdą środę:

Streaming Live godzina 20:00

Chcesz być gościem naszego podcastu?

Prosimy o kontakt 

Gdzie nas oglądać?

Stream dostępny na żywo na Youtube i Facebooku

Poprzednie odcinki:

Prowadzący:

Marcel Wojtków

Marcel Wojtków

współprowadzący

Motion designer z okolic Kalisza, specjalizuje się w animacji postaci i explainer videos.

Od 2013 prowadzi jednoosobowe studio animacji – 23video and motion. Kiedy nie animuje, czyta i zbiera komiksy, hoduje dwa psy. Fan ogólnie pojętej popkultury. Lubi placki.

Emil Gawin

Emil Gawin

współprowadzący

Motion designer i montażysta zajmuący się animacją, postprodukcją grafiką od 2003 roku.

Od 10 lat prowadzi firmę SplaszFX zajmującą się przede wszystkim animacją reklamową i tworzeniem materiałów wideo na potrzeby live eventów i oprawy wizualnej imprez (koncerty, festiwale, konferencje). Twórca i właściciel serwisu Motionfreaks.pl

Zajęcia pozaanimacyjne:
– prowadzenie prywatnego mini schroniska dla papug
– pszczelarstwo
– pneumatyczne strzelectwo sportowe

Również lubi placki ;P

Zobacz najnowsze i najciekawsze artykuły z serwisu MOTIONFREAKS.PL

Ban na produkty Adobe w Wenezueli

Ban na produkty Adobe w Wenezueli

W dniu dzisiejszym użytkownicy produktów Adobe w Wenezueli zostali poinformowani o blokadzie na większość produktów Adobe dla mieszkańców tego kraju. Wkrótce używanie Photoshopa, AE i dowolnej innej aplikacji Adobe stanie się w Wenezueli nielegalne. A wszystkiemu...

Proceduralny ogień w After Effects – tutorial

Proceduralny ogień w After Effects – tutorial

Jak stworzyć ogień w Adobe After Effects? I jak to zrobić tak, aby wyglądało to realistycznie? I jak to zrobić proceduralnie i to przy użyciu wbudowanych narzędzi w AE? Oto odpowiedź. Kanał FloMotion postanowił - jak wielu przed nim – stworzyć ogień w After Effects....

Animowane gradienty w After Effects – tutorial

Animowane gradienty w After Effects – tutorial

Gradienty to coś powszechnego, pozwalającego płaskim grafikom nadanie głębi i efektu 3D. W poniższym tutorialu kilka prostych a nawet banalnie prostych technik pt. Jak stworzyć ciekawe animowane gradienty w AE w kilka minut.Autorem tutoriala jest Ben Marriott – motion...

PoRO Podcast

Słuchaj nas na:

Wybierz serwis z którego korzystasz i subskrybuj nasz podcast. Jeśli nie znalajdujesz Twojej aplikacji - wybierz RSS lub e-mail aby subskrybować nas do dowolnego programu.

Zobacz archiwalne odcinki spotkań Motionfreaks Hangouts:

Sezon 1:

Sezon 2:

Kontakt:

Jeśli masz jakieś pytania, propozycje tematów do poruszenia podczas podcastu. Jesli chciałbyś wystapić w naszym podkaście lub dołączyć do naszej ekipy lub zwyczajnie masz jakiś problem techniczny – prosimy o kontakt.

5 + 5 =