motionfreaks-news_miniW ostatnich dniach, z pewnością, każdy, kto odwiedza nasz serwis regularnie, zanotował niewielki spadek częstotliwości publikacji. Na wstępie, chcielibyśmy zdementować wszelkie pogłoski o tym, że nasza ekipa pracuje nad drugą częścią Avatara wraz z Cameronem w Hollywood 🙂 – spieszymy donieść, że jesteśmy tu i dalej działamy. A o tym, gdzie byliśmy, gdy nas nie było, możecie przeczytać poniżej.

pierwsza-rocznica-motionfreaks

Po pierwsze i przede wszystkim, serwis Motionfreaks.pl ma już jeden cały rok działania za sobą i, co z tym związane, przyszedł czas na podsumowania i rozliczenia postanowień, jakie przyświecały nam na początku naszej drogi, jak eksperymentowaliśmy przez pierwsze miesiące wersji beta serwisu, jakie mieliśmy plany. O tym jednak kiedy indziej – a teraz konkrety, nad którymi pracowaliśmy i które już teraz możecie obserwować.

Przede wszystkim pracowaliśmy nad tym, żeby „uczłowieczyć” nasze forum, które – jeśli niektórzy jeszcze nie wiedzą, istnieje w naszych strukturach i również rozwija się razem z serwisem.  Skupiliśmy się nad doprowadzeniem do pełnej funkcjonalności profili i całego systemu powiadomień na forum.

forum-social-media-icons-motionfreaks

Od dziś możecie także bez problemu dodawać awatary do swoich profili, do czego oczywiście zapraszamy wszystkich, którzy tego jeszcze nie zrobili. Możecie również dodawać w swoim profilu linki do wszelkiej maści tzw. „social media” – facebook, twitter, myspace, gg, blogger etc. Usprawniliśmy również system dodawania linków do serwisów z filmami oraz dodawania i wyświetlania grafik jako załączników do postów.

dziekuje-forum-motionfreaks

Z racji tego, że to Wy tworzycie to forum oraz cały serwis – dodaliśmy możliwość zgłaszania postów, które waszym zdaniem łamią zasady dobrego wychowania oraz polskie prawo. Każdego, kto lubi pomagać, informujemy również, że każdy, komu pomagacie, może Wam teraz za to „Podziękować”, a ilość podziękowań wpływa bezpośrednio na wzrost rangi użytkownika.

W lewej kolumnie pojawił się również moduł z ostatnimi wątkami na forum – abyście mogli być zawsze na czasie z dyskusjami toczonymi na forum.

Zmiany nie dotyczą jedynie forum. Wprowadziliśmy również drobne zmiany w wyglądzie strony głównej, poprawiając jej czytelność oraz działanie, a także usprawniliśmy prędkość uruchamiania.

nowi-redaktorzy-motionfreaks-mf

Kolejne zmiany dotyczą również nowych osób, które dołączyły na stałe do naszej ekipy. W ostatnich tygodniach redakcja wzbogaciła się o tzw. korektorów, którzy będą dbać o poprawność gramatyczno-literacką publikowanych tekstów, oraz osobę, która będzie pomagała w upiększaniu strony graficznej serwisu oraz wszystkiego graficznego dookoła niego.  Mamy nadzieję, że dzięki temu będziecie jeszcze częściej do nas zaglądać.

To chyba tyle, jeśli chodzi o większe zmiany. W związku z nimi i z dalszym rozwojem serwisu, chcielibyśmy zaprosić wszystkich, którzy chcą i lubią się dzielić wiedzą, do kontaktu z naszą redakcją i dołączenia do stałej ekipy redaktorskiej serwisu. Tych, którzy mają zacięcie moderatorskie, zachęcamy do wzbogacenia ekipy moderatorów naszego forum.

W związku ze zmianami, prosimy o Wasze opinie na ich temat. Jeśli odkryjecie jakieś niedociągnięcia – prosimy o komentarz/kontakt/post na forum, a obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by poprawić to, co jeszcze nie do końca funkcjonuje tak jak trzeba. Będziemy również wdzięczni za wszelkie propozycje tego, co chcielibyście zobaczyć/przeczytać w serwisie, a na co jeszcze nie wpadliśmy.

Edit.

O zmianach i kolejnych propozycjach możecie porozmawiać również w wątku: Zmiany w serwisie i na forum