melancholiaJuż po raz dwudziesty czwarty rozdano Europejskie Nagrody Filmowe (EFA). Najwybitniejszą produkcją w mijającym roku 2011 uznana została „Melancholia” Larsa von Triera. Autorem efektów specjalnych w nagrodzonym filmie jest studio Platige Image.

 „Melancholia” to opowieść o zbliżającej się do Ziemi tytułowej planecie, ktora stanowi spełnienie apokaliptycznych wizji głównej bohaterki cierpiącej na depresję (Kirsten Dunst). Ważniejszym jednak problemem poruszonym w produkcji, jak mówi reżyser, jest „stan umysłu”. Zarówno klimat filmu, muzyka, jak i efekty specjalne, fabuła i wspaniała gra aktorska (obok Kirsten Dunst wystąpiły np. Charlotte Gainsbourg i Charlotte Rampling), czynią całość produkcją naprawdę godną uwagi.

W świecie animacji jednak ważniejsza jest wizualna część produkcji, przejdźmy więc do wypełniających film efektów specjalnych, będących zasługą studia Platige Image. Odpowiedzialnymi za nie producentami byli Jarosław Sawko i Piotr Sikora. Poniżej – namiastka ich pracy – trailer „Melancholii”.

{vimeo}22721061{/vimeo}

Studio wypuściło także krótki making of części efektów wchodzących w skład filmu. Zapraszamy do obejrzenia!

{vimeo}23356479{/vimeo}