Piątka Kramera – czyli 5 najciekawszych tutoriali od Video Copilot

Video Copilot i Andrew Kramer to hasła znane każdemu, kto z Adobe After Effects kiedykolwiek pracował. Znane przede wszystkim z mnogości efektownych tutoriali. Poniżej moja subiektywna piątka najciekawszych tutoriali tegoż twórcy.

Kolejność poniższych filmów jest zupełnie przypadkowa i w pełni subiektywnie stworzona na podstawie mojej prywatnej oceny oraz popularności technik zaczerpniętych z tych poradników a pojawiających się na forach i grupach branżowych.

Procedural Crumble

Crossfire Particle FX

Realistic Rain Drop FX

Advanced Damage & Decay FX

3D Ball Dispersion

Jakoś tak wyszło, że wszystkie powyższe tutoriale dotyczą animacji tekstu jednak nie to jest najważniejsze. Powyższe tutoriale może nie koniecznie na pierwszy rzut oka wydają się „zaskakujące” albo dla oglądającego efekt końcowy mogą wydać się nieprzydatne – jednak techniki, tricki i metody budowania animacji zawarte w nich są najważniejsze i najciekawsze.

Jednak tak jak wspomniałem – jest to subiektywna lista, dlatego też czekam na komentarze i może Wasze subiektywne listy, które waszym zdaniem są równie ważne i ciekawe lub może i ważniejsze.

Strona: Video Copilot