Od dość już długiego czasu nasz redakcyjny kolega Kamil wraz z przyjaciółmi przygotowuje się do stworzenia niezależnej krótkometrażowej produkcji pt. Paradigme. Zobaczcie, co już powstało, ile pracy zostało już w projekt włożone – jakie są dalsze plany I jak możecie pomóc w realizacji projektu.

paradigme-film-sci-fi-polakpotrafi

Film – nawet krótkometrażowy potrzebuje finansowania, dlatego też ekipa stojąca za realizacją Paradigme postanowiła poprosić Was – sympatyków efektów specjalnych oraz kina sci-fi o wsparcie poprzez serwis polakpotrafi.pl. Zapraszamy do zapoznania się z oficjalną prasówką projektu oraz do wsparcia Kamila oraz reszty ekipy. Jako że nasz serwis objął patronat nad projektem to w nadchodzących tygodniach i miesiącach spodziewajcie się na naszym Fb oraz tu na stronie doniesień dotyczących filmu, zdjęć z kulis jego powstawania i oczywiście to od nas dowiecie się o oficjalnej jego premierze.

Zmiana polskiej kinematografii w kierunku sci-fi!

paradigme keyvisual-sci-fi

Ruszają okres przygotowawczy i crowdfunding krótkometrażowego filmu z gatunku   sci-fi „Paradigme” studentów Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Produkcją filmu zajmuje się Film Busters.

Czy w Polsce powstają filmy z gatunku science-fiction? Z pewnością ogląda się wielkie amerykańskie produkcje i wyczekuje się najnowszych „Gwiezdnych Wojen”, „Star Treków” czy „Igrzysk Śmierci”. Problem wynika oczywiście z kwestii finansowych.

Twórcom filmu „Paradigme” nie są straszne żadne przeszkody. Będzie to krótkometrażowa produkcja bazująca głównie w klimacie znanym z takich superprodukcji jak „Matrix” czy „Obcy”. W rolę głównego bohatera wcieli się Marek Hucz, członek Grupy Filmowej Darwin, znany przede wszystkim z kultowej serii „Wielkie Konflikty”.

paradigme-film-sci-fi

Fabuła filmu oparta luźno o średniowieczną literaturę, powstała na bazie opowiadania napisanego przez twórców filmu. Opowiada ona o losach bohatera, zagubionego w tajemniczym świecie najeżonym zagadkami i pułapkami.
Twórcami tej niezależnej produkcji są Bartłomiej Kmita, Kamil Kryński i Wojciech Szwed – trzej studenci Grafiki Komputerowej z Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Realizują oni projekt w ramach pracy dyplomowej, której głównym tematem jest nowoczesna postprodukcja filmowa.

Od strony produkcyjnej chłopaki współpracują z warszawską grupą filmową Film Busters, znaną między innymi z takich produkcji jak „Dyptyk Warszawski” czy „Akcja Odwołana”.  Produkcją zajmuje się Paweł Son Ngo, a zdjęcia wykona Szymon Karlak.

Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponuje Patryk Scelina, autor albumu „Interdimensional”, muzyk, dźwiękowiec, grafik, a przede wszystkim kompozytor muzyki filmowej.

Twórcy przeszkodę finansową chcą zwalczyć m.in. przy pomocy finansowania społecznościowego na portalu PolakPotrafi.pl . Zgromadzone pieniądze przeznaczą przede wszystkim na wynajem studia filmowego oraz niezbędnego sprzętu oświetleniowego. Chętnych do pomocy zapraszamy na:

http://polakpotrafi.pl/projekt/paradigme

Miejmy nadzieję, że cała akcja zakończy się powodzeniem, a powstały film zostanie zapamiętany jako perełka polskiego kina niezależnego.

Linki:

https://www.facebook.com/ParadigmeMovie

http://gfdarwin.pl/

http://filmbusters.pro/

http://patryk.scelina.com/

http://kamilkrynski.com/