oskary-2013-nominacjeJak co roku Oskary i nominacje do nich budzą wiele emocji,a najwięcej emocju i dyskusji nudzą nominacje za najlepszy film, najlepszego aktora etc. My tradycyjnie zajmiemy się tym co nas najbardziej interesuje – zajmiemy się nominacjami z naszej branży.

W tym roku jak to zwykle bywa jest kilka zaskoczeń, jest oczywiście mały smuteczek że polskie tytuły nie trafiły na listę, ale może najpierw zapraszam do listy nominacji i dyskusji w komentarzach na temat Waszych typów i zaskoczeń.

 

Najlepszy film animowany:

„Brave”

„Frankenweenie”

„ParaNorman”

„The Pirates! Band of Misfits”

„Wreck-It Ralph”

 

Najlepsza animacja krótkometrażowa:

„Adam and Dog”

„Fresh Guacamole”

„Head over Heels”

„Maggie Simpson in „The Longest Daycare”

„Paperman”

 

Najlepsze efekt specjalne:

„The Hobbit: An Unexpected Journey”

„Life of Pi”

„Marvel’s The Avengers”

„Prometheus”

„Snow White and the Huntsman”

 

Najlepszy montaż:

„Argo”

„Life of Pi”

„Lincoln”

„Silver Linings Playbook”

„Zero Dark Thirty”

 

Najlepsze zdjęcia:

„Anna Karenina”

„Django Unchained”

„Life of Pi”

„Lincoln”

„Skyfall”

 

Wybaczcie że podałem oryginalne tytuły angielskie, ale patrząc na polskie tłumaczenia niektórych z nominatów to nie mogłem zrobić Wam tego żeby podać polskie tytuły.

Jako ciekawostkę nalezy dodać że jednak mimo tego co napisałem powyżej że nie mamy polskiego filmu, to za zdjęcia do filmu „Lincoln” nominowany jest nasz rodak Janusz Kamiński.

A moje typy? Nie. Powstrzymam się i narazie nie zdradzę sowich nominatów, ale z chęcią przeczytam co Waszym zdaniem powinno wygrać w danych kategoriach i o tym które z filmów Waszym zdaniem zupełnie niezasłużyły na nominację.
Pełna lista nominacji: Oskary 2013