my-last-dayMotionFreaks daleki jest od starań o status serwisu religijnego, jednakże tej animacji nie sposób pominąć z kilku powodów. Pierwszym z nich na pewno jest studio, w którym ów film powstał – japońskie Studio 4°C (powstawały w nim niektóre części „Animatrixa” na podstawie scenariusza braci Wachowskich).

Kolejnym powodem jest autor scenariusza – Barry Cook – reżyser „Mulan” Disney’a. Ale najważniejszym jest chyba forma – animacja wręcz obfituje w brutalne sceny przemocy.

O ile w Polsce „Pasja” Mela Gibsona cieszyła się ogromną popularnością, to w naszym kraju film animowany i komiks (jak mieliśmy okazję przekonać się na przykładzie komiksu „Chopin New Romantic”) z założenia kierowany jest do młodszych odbiorców. Zatem czy w kraju, w którym oficjalnie blisko 100% obywateli to katolicy, jest miejsce na tego typu filmy? Czy pomiędzy wesołymi i ckliwymi bajeczkami a biblijnymi tworami Hollywoodu, jest przestrzeń właśnie dla takich produkcji? A może ta animacja przejdzie w Polsce zupełnie bez echa, bo polskie społeczeństwo dojrzało już do nowych form przekazu?

Zapraszamy do zapoznania się z animacją ukazującą mękę Jezusa oczami przestępcy, który tak jak on został skazany na śmierć przez ukrzyżowanie.

 

UWAGA!!! Film przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych!