okiem-filmowca-nowy-podrecznik-od-wydawnictwa-wm-mini

Najnowszy podręcznik od Wydawnictwa Wojciech Marzec już w księgarniach. „Okiem Filmowca” to niebywały przewodnik po środkach narracji filmowej, który poszerzy twoje wizualne horyzonty. Nie ważne, czy rozpoczynasz dopiero przygodę z filmem, czy zużyłeś kilometry taśmy na realizację swych produkcji – ta pozycja poszerzy twoje wizualne horyzonty.

 

Koniec z chłonięciem filmów jak laik. Po lekturze tej książki spojrzysz na nie w nowy, profesjonalny sposób. Spojrzysz OKIEM FILMOWCA.

 

Dlaczego warto go mieć? Zmysłowe i zaskakujące ujęcie to najlepsza droga do serca widza. Każde z nich tworzy atmosferę i opowiadanie. Autor pisze o technice tworzenia

OKIEM-FILMOWCA-wydawnictwo-wojciech-marzec

 niezapomnianych zdjęć oraz drobiazgowo analizuje doskonałe kompozycje największych artystów kina.  – odpowiada Marcina Koszałka, autor zdjęć do takich produkcji jak „Pręgi”, „Rewers” czy „Rysa”.

 

Z podręcznikiem zdołali się też zapoznać jedni z najgłośniejszych ostatnio reżyserów. Marcin Wrona („Chrzest”, „Moja krew”) mówił: Książka zawiera kompletny elementarz obrazowania w kinie – pomaga zrozumieć co działa i dlaczego. Autor daje świadomość siły i skali możliwości tworzenia żywej fotografii.

Z kolei Paweł Sala („Matka Teresa od Kotów”) napisał: Świetny podręcznik traktujący o wymagającej sztuce operatorskiej dla filmowców zainteresowanych nadaniem swoim dziełom indywidualnego i świadomego stylu. Autor ukazuje piękno języka filmowego poprzez wiele przykładów z najnowszych dzieł światowej kinematografii. Wyrafinowane kadry sprawiają, że jest to również interesująca książka dla spragnionych piękna estetów.

Patronami publikacji są: RMF Classic, Digital Vision, Film & Media EKRANy, picture magazyn, Klub Miłośników Filmu, Platon oraz Stopklatka.

Szczegóły na stronie wydawnictwa www.W-WM.pl