Adobe przedstawia oprogramowanie Creative Suite 5.5 Production Premium

Adobe przedstawia oprogramowanie Creative  Suite 5.5 Production Premium

 

Radykalna poprawa wydajności i kreatywne innowacje pozwalają profesjonalnym twórcom materiału dźwiękowego i wideo usprawnić cały przepływ pracy

 

Warszawa, 11 kwietnia 2011 r. – Firma Adobe poinformowała o nowym oprogramowaniu Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium. Jest to kompleksowe rozwiązanie do tworzenia materiałów wideo i obróbki postprodukcyjnej, które pozwala wyświetlać treści praktycznie na każdym ekranie. Pakiet Production Premium oferuje radykalną poprawę wydajności, usprawnienie przepływu pracy, kreatywne innowacje i nowe, efektywne funkcje edycji dźwięku. Oprogramowanie to jest szeroko wykorzystywane przez stacje nadawcze, producentów filmów i twórców wideo na całym świecie. Najnowsza wersja zawiera uaktualnione składniki Adobe Premiere Pro CS5.5, Adobe After Effects CS5.5, Adobe Flash Professional CS5.5, Adobe Flash Catalyst CS5.5, Adobe Story, Adobe Media Encoder CS5.5 i Adobe Device Central CS5.5. Nowością w Creative Suite 5.5 jest moduł Adobe Audition CS5.5, który po raz pierwszy oferuje środowisko wielościeżkowej edycji dźwięku do filmów wideo działające zarówno na platformie Mac OS, jak i Windows.

Ponadto firma Adobe wprowadza nowy plan elastycznego ustalania przystępnych cen na zasadzie subskrypcji. Będzie on atrakcyjny dla klientów, którzy chcą mieć zawsze aktualne wersje Creative Suite, mają potrzeby zależne od realizowanych projektów lub chcą wypróbować to oprogramowanie po raz pierwszy. Nowy plan Subscription Editions gwarantuje klientom z aktywną subskrypcją, że zawsze będą pracować z najbardziej aktualnymi wersjami oprogramowania, bez konieczności płacenia od razu pełnej ceny. Mogą oni używać wersji Adobe Production Premium 5.5 płacąc zaledwie 95 Euro miesięcznie.

„W zeszłym roku otrzymaliśmy wiele entuzjastycznych opinii na temat oprogramowania Adobe Creative Suite CS5 Production Premium ze względu na jego wydajność, nowe funkcje oraz rozszerzoną integrację ze sprzętem i kamerami różnych producentów. Dzięki tym cechom metadane, współpraca i dystrybucja płynnie wpisują się w proces tworzenia profesjonalnych filmów wideo” – powiedział Jim Guerard, wiceprezes i dyrektor działu profesjonalnej produkcji wideo w firmie Adobe. „Wersja CS5.5 wprowadza znaczne ulepszenia w produkcie, który cieszy się już powszechnym uznaniem w branży, oraz daje twórcom nowe narzędzia i funkcje, dzięki którym będą mogli nadal zadziwiać odbiorców na całym świecie”.

Jeszcze większa produktywność

Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium ma funkcje i rozszerzenia znacznie zwiększające produktywność, które pozwalają twórcom materiału dźwiękowego i wideo radykalnie przyspieszyć przepływ pracy. Jedna z tych innowacji, Adobe Mercury Playback Engine, rozszerza wspomaganie sprzętowe przez procesor graficzny (GPU) na laptopy i dodatkowe karty, co umożliwia użytkownikom szybsze uruchamianie projektów, uzyskiwanie przyspieszenia GPU w większej liczbie funkcji dzięki otrzymywaniu informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym oraz bardziej płynną pracę z rozdzielczością 4k i wyższą.

Adobe Premiere Pro CS5.5 oferuje nowe, bardziej precyzyjne narzędzia do przycinania i edycji, które poprawiają płynność procesu edycyjnego, co znacznie zwiększa wydajność. Nowe polecenie Merge Clips, które wykorzystuje podwójny system dźwiękowy, pozwala użytkownikom szybko synchronizować materiał wideo z wysokiej jakości dźwiękiem nagranym na osobnych urządzeniach, na przykład rejestratorach z lokalizacją. Jest to bardzo przydatne w procesach DSLR i RED. Wykorzystując zintegrowany przepływ pracy i Adobe Audition użytkownicy Adobe Premiere Pro mogą zaoszczędzić wiele czasu wysyłając poszczególne klipy lub sekwencje wideo, w tym referencyjne, bezpośrednio do Adobe Audition w celu edycji i renowacji dźwięku. Adobe umacnia się na pozycji lidera w dziedzinie technologii opartej na obróbce plików wprowadzając w CS5.5 rozszerzoną obsługę kamer RED i innych kamer beztaśmowych, w tym ulepszony dialog RED Source Settings w Premiere Pro i After Effects CS5.5 oraz bezpośrednią obsługę nośników do 5k z kamer RED Epic za pomocą rozszerzeń dostępnych w Adobe Labs. Dzięki możliwości bezpośredniej edycji CS5.5 oszczędza czas użytkowników i eliminuje konieczność transkodowania lub zapisu plików w innym formacie.

Nowa, 64-bitowa wersja modułu Adobe Media Encoder CS5.5 została opracowana na nowo 

z wykorzystaniem najlepszych w branży funkcji obsługi wielu ekranów Creative Suite Production Premium, dzięki czemu pozwala szybko przetwarzać sekwencje wideo Adobe Premiere Pro, kompozycje After Effects i projekty Adobe Encore na formaty wieloekranowe z jednoczesnym kodowaniem w tle. Adobe Media Encoder CS5.5 obsługuje także nowe formaty, takie jak AVC-Intra i DPX, oraz foldery śledzone, co umożliwia zakodowanie jednego wideoklipu w wielu miejscach docelowych za pomocą prostej czynności „przeciągnij i upuść”.

„W trakcie oglądania filmu widać kombinację elementów, a nie poszczególne detale” – powiedział Gareth Edwards, wielokrotnie wyróżniany producent filmów, reżyser słynnego filmu Monsters, który 

w 2010 roku otrzymał kilka nagród na festiwalu filmów niezależnych. „To wspaniała cecha Adobe Creative Suite – wszystkie narzędzia doskonale komunikują się ze sobą i zacierają granice między częściami procesu, co pozwala koncentrować się na tworzeniu spójnego dzieła, a nie na poszczególnych elementach. To wzajemne połączenie oraz niewiarygodna szybkość Mercury Playback Engine tworzą niezwykle wydajną kombinację – gdybyśmy mieli CS5.5 przy produkcji filmu Monsters, prawdopodobnie skończylibyśmy ją o kilka miesięcy wcześniej”.

Przełomowe innowacje

Innowacje wprowadzone w całym pakiecie pozwalają twórcom materiałów dźwiękowych i wideo znacznie rozszerzyć granice kreatywności. After Effects CS5.5 oferuje nowe funkcje, takie jak Warp Stabilizer, Camera Lens Blur i Light Falloff, które umożliwiają poprawianie sekwencji wideo w procesie postprodukcji. Rewelacyjna funkcja Warp Stabilizer eliminuje niepożądane ruchy kamery zapewniając stabilny  obraz, dzięki czemu sekwencje nagrywane z ręki są tak płynne, jakby kamera była zamontowana na mechanicznym stabilizatorze. Efekt Camera Lens Blur imituje własności soczewek fizycznych, co daje bardziej realistyczną głębię nieostrego tła. Efekt Light Falloff umożliwia symulowanie naturalnego ściemniania oświetlenia, co pozwala imitować światło w scenach 3D i może być wykorzystane do tworzenia innych efektów opartych na intensywności oświetlenia.

Dotychczas program Adobe Audition był szeroko wykorzystywany w branży dźwiękowej. Teraz profesjonalni twórcy filmów wideo mogą wykorzystywać jego bogate możliwości w CS5.5 Production Premium, zarówno na platformie Mac OS, jak i Windows. Opracowany na nowo mechanizm obróbki w Adobe Audition oferuje solidny zestaw narzędzi do rejestracji, edycji, miksowania, poprawiania 

i upiększania dźwięku. Dzięki profesjonalnym narzędziom do edycji i wielościeżkowego miksowania oraz redukcji szumów i wprowadzania efektów twórcy materiałów dźwiękowych i wideo mogą za pomocą Adobe Audition CS5.5 szybko i efektywnie wykonywać wiele różnych zadań.

 

Usprawnienie pracy zespołowej

Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium wprowadza innowacje, które zwiększają możliwości współpracy użytkowników w ramach dotychczasowych procesów, nawet gdy używają oni różnych narzędzi. Rozszerzona obsługa wymiany projektów w Final Cut Pro daje dużą elastyczność przy edycji wideo, zaś nowe lub rozszerzone możliwości obsługi OMF w Adobe Premiere Pro i Adobe Audition pozwalają eksportować projekty dźwiękowe wysokiej jakości do modułu Avid ProTools, co poprawia efektywność współpracy edytorów dźwięku, specjalistów zajmujących się miksowaniem i twórców materiału dźwiękowego.

Dostęp do nowej wersji Adobe Story, usługi online Adobe CS Live, ułatwia współpracę użytkowników dzięki powiadamianiu pocztą e-mail o nowych wersjach skryptów i szybszej metodzie śledzenia zmian za pomocą elementów skryptów i filtrów. Możliwość importowania danych skryptów Adobe Story bezpośrednio do programu Adobe Premiere Pro jeszcze bardziej rozszerza obsługę metadanych XML dostępną w całym pakiecie Production Premium, co ma istotne znaczenie w rożnych procesach – od przetwarzania opartego na obróbce plików po zarządzanie zasobami multimedialnymi. Pozycja lidera branży w dziedzinie procesów sterowanych metadanymi oraz łatwość i elastyczność integracji aplikacji Adobe z najważniejszymi rozwiązaniami innych producentów, od systemów zarządzania wiadomościami po serwery odtwarzania, skłaniają wiele stacji telewizyjnych i innych firm na całym świecie do przejścia na Adobe Creative Suite Production Premium.

Ceny i dostępność

Pakiet Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium będzie dostępny w ciągu 30 dni u autoryzowanych przedstawicieli firmy Adobe, w jej sklepie internetowym oraz w dziale sprzedaży bezpośredniej. Sugerowana cena detaliczna pakietu Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium wynosi 1899 Euro. Określono także ceny aktualizacji oprogramowania do nowych wersji i zasady licencjonowania grupowego.

Klienci, którzy zdecydują się na subskrypcję Creative Suite, mogą wybrać plan roczny z niższymi opłatami lub dające większą elastyczność odnawianie subskrypcji co miesiąc. Więcej informacji na temat subskrypcji można znaleźć pod adresem www.adobe.com/go/cssubscription

 

Ceny w ramach nowego programu subskrypcji rozpoczynają się już od 39 Euro miesięcznie za Adobe Premiere Pro 
i 95 Euro miesięcznie za Production Premium.

Ceny dla studentów i kadry naukowej na poziomie edukacji K-12 lub wyższym są dostępne u autoryzowanych przedstawicieli handlowych Adobe dla instytucji edukacyjnych oraz w sklepie internetowym Adobe Education Store pod adresem www.adobe.com/education/purchasing/education_pricing.html. Więcej informacji na temat licencji grupowych dla szkół wyższych i instytucji edukacyjnych K-12 można znaleźć pod adresem www.adobe.com/aboutadobe/volumelicensing/education

Szczegółowe informacje o nowych funkcjach, obsługiwanych systemach operacyjnych, zasadach aktualizacji, cenach oraz wersjach językowych można znaleźć pod adresem www.adobe.com/go/creativesuiteproduction