Nowy dzień i nowa premiera. Firma Zaxwerks zaprezentowała najnowszą wersje jednego ze swoich flagowych produktów ProAnimator 8. Zobaczcie, co ten program przynosi światu ruchomej grafiki 3D.

zaxwerks-proanimator8-news

Zaxwerks ProAnimator to aplikacja służąca do tworzenia grafiki i animacji 3D. Dostępna jest w wersji standalone, (jako samodzielne oprogramowanie), oraz jako plugin (dodatek) do programu Adobe After Effects. Każdy, kto jest motion designerem dłużej niż miesiąc z pewnością zna markę Zaxwerks, która istnieje od 1996 roku. Firma, jako pierwsza – długu przed Elements 3D od Video Copilot – dała możliwość dodawania elementów 3D użytkownikom programu After Effects i robi to do dziś wydając coraz to nowe wersje swoich programów.

proanimator-8-raytracing

W najnowszej wersji twórcy stawiają przede wszystkim na szybkość działania angażując do tego Ray Tracing i GPU, implementują głębię ostrości, ambient oclusion, image based lighting oraz wiele innych mniejszych i większych rzeczy.

Zapraszam do zapoznania się z serią krótkich prezentacji możliwości programu, a wszystkich, którzy nie znają zupełnie tego programu do zapoznania się z informacją o nim na stronie producenta.

Real Time 3D Rendering i głębia ostrości

Multiplikacja obiektów i dystrybucja obiektów w 3D

Image based Lignting i Ambient Oclusion

Randomizacja animacji i Normal Maps

To tyle, jeśli chodzi o nowości. Zapraszam do pobierania programu, testowania go i sprawdzania czy jest to aplikacja odpowiednia dla nas czy lepiej spojrzeć w stronę innych dodatków tego typu. A my wkrótce postaramy się Wam zaprezentować jak ten dodatek/program sprawuje się w trakcie realnej pracy i jakie daje efekty.

Strona produktu Zaxwerks Pro Animator 8: http://zaxwerks.com/proanimator/index.shtml