Unreal Engine ceniony przez developerów silnik do tworzenia gier w najbliższych dniach otrzyma aktualizację 4.12 zawierającą ulepszony modułu sequencer. Nowy moduł wprowadza koncepcje montażu nie liniowego. Przezna czony jest on nie tylko dla artystów tworzących animacje wewnątrz gier, ale także dla także do prezentacji, wizualizacji oraz tradycyjnych animacji filmowych.

unreal-engine-nowa-wersja

Kluczowe funkcje to umożliwienie pracy w grupie oraz zbliżenie procesu tworzenia animacji do tradycyjnych programów montażowych.

Razem z modułem do montażu dodane zostaną nowe elementy takie jak wirtualne kamery posiadające właściwości podobne to tych prawdziwych oraz np. podgląd zawierający interfejs ułatwiający kompozycje.

W połączeniu już z istniejącymi elementami (jak zaawansowane systemy cząsteczkowe) oraz rendery w czasie rzeczywistym Unreal Engine może stać się interesującym narzędziem dla osób chcących wygenerować sceny lub animacje 3d.

Niestety trzeba zauważyć, że Unreal Engine (mimo nie dawno dodanych narzędzi do tworzenia animacji szkieletowej) wciąż nie jest samodzielnym narzędziem i większość modeli będziemy musieli importować z innych narzędzi 3d.

Nowe zmiany dostępne są dla wszystkich, którzy uruchomią launcher i zaznaczą do pobrania wersje 4.12 peview 1.

Sam silnik można pobrać z: https://www.unrealengine.com

Źródło: https://www.unrealengine.com/blog/412p1-released-early-adopters