adobe-afer-effects-cs6Jakiś czas temu pisaliśmy o zaprezentowanej nowej wersji programu Adobe Photoshop CS6 i jej funkcjonalności. Dziś prezentujemy informacje o nowościach na temat programu Adobe After Effects który w wersji CS6 przynosi kilka naprawdę niesamowitych możliwości.

Wśród nowości przede wszystkim trzeba wymienić od dawna oczekiwane i od dawna poszukiwaną możliwość tworzenia prawdziwych obiektów 3d i tekstów 3d wraz z refleksami, przezroczystościami, i materiałami. Ta funkcjonalność i jej pokrewne posiadają pełne wsparcie dla Nvidia Cuda co daje niesamowite przyspieszenie programowi. Niestety każdy chcąc wykorzystać pełne możliwości jakie daje wsparcie Cuda musi sprawdzić czy jego karta pochodzi ze stajni Nvidia i czy znajduje się  – na dość krótkiej – liście kart które wspierają obsługę Cuda w Adobe After Effects.

AECS6 05 Anim

Ta funkcjonalność ucieszy z pewnością bardzo wszystkich którzy od już lat walczyli z możliwością tworzenia przestrzennych napisów i animowania ich i nie wychodziło to z byt dobrze. Ucieszy również to że będzie można zrezygnować w dużej mierze z wielu pluginów dodatkowo płatnych implementujących tę możliwość takich jak dodatki Boris Continuum Complete, Zaxwerks czy stosunkowo niedawno wydany Shape Shifter.

Kolejnym zbawiennym cudem nowego Adobe After Effects CS6 jest 3D Camera Tracker

wbudowany w AE dzięki któremu nie będziemy musieli korzystać z zewnętrznych programów do trackingu co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy prace z AE. Dodatek służący do trackowania jest w zasadzie w pełni automatyczny i działa w bardzo podobny sposób jak zaprezentowany w wersji CS5.5 Warp Stabilizer.

Zapraszamy może do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego najważniejsze zmiany które zaszły w Adobe After Effects CS6 autorstwa Jerzego Drozdy znanego również jako maltaannon – stałego bywalca naszego CZATu/IRCa oraz twórcy tutoriali na Eduweb i nie tylko:

https://www.youtube.com/watch?v=http://www.youtube.com/watch?v=ys6BIcdOBWM

 

Wiecej szczegółów na temat zmian i nowości w Adobe After Effects CS6: 

http://blogs.adobe.com/toddkopriva/2012/04/after-effects-cs6-whats-new-and-changed.html

http://provideocoalition.com/index.php/cmg_keyframes/story/after_effects_cs6_preview/P0/

 

A dla dociekliwych darmowy kurs od Video2brain odnośnie nowości w AE CS6 oraz Premiere Pro CS6 (4 godziny informacji i wiedzy na temat programow):

http://www.video2brain.com/en/products-313.htm

http://www.video2brain.com/en/products-321.htm

 

A Wam jak się podobają nowości w nowym AE? Dajcie znać co sądzicie.