Firma Adobe ogłosiła wczoraj (16.01.2014) nowe możliwości drukowania 3D w programie Adobe Photoshop CC. Wśród nowości pierwszej aktualizacji Creative Cloud w 2014 roku znajduje się także narzędzie Wypaczanie perspektywy (Perspective Warp). Zobaczcie co jeszcze niesie ze sobą najnowsza aktualizacja.

ps-cc-jan-3D-printing-552x364

Narzędzia, które upraszczają proces tworzenia i drukowania 3D, zostaną udostępnione w ramach aktualizacji usługi Creative Cloud, jako integralne funkcje programu Photoshop CC. Nowe funkcjonalności, pozwalając członkom Creative Cloud łatwo i niezawodnie tworzyć, poprawiać, przygotowywać do druku i drukować projekty 3D, przygotowują grunt pod rozwój rynku druku 3D.

https://www.youtube.com/watch?v=VdCcuf0lZrY

Nowe możliwości drukowania 3D umożliwiają kreatywnym profesjonalistom projektować – od pierwszego szkicu po gotowe do druku modele 3D – przy użyciu znajomych narzędzi w Photoshop CC. Automatyczne naprawianie siatki i wsparcie tworzenia struktury zapewnią, że projektowane modele będą niezawodne, podczas gdy dostęp do precyzyjnego podglądu pozwoli kreatywnym zdawać swoje prace do druku z pewnością, że projekt jest poprawny.

“Nowe możliwości drukowania 3D w Photoshop CC przybliżają druk 3D dla każdego”, powiedział Winston Hendrickson, vice president products, Creative Media Solutions, Adobe. „Do tej pory istniała przepaść pomiędzy treścią powstającą z pomocą narzędzi do modelowania 3D a wymaganiami, jakie stawiały drukarki 3D, aby dostarczyć wysokiej jakości wydruki. Teraz profesjonaliści branży kreatywnej mogą przenosić projekty 3D do świata fizycznego, wybierając po prostu funkcję drukuj w Photoshop CC.”

Photoshop CC wzmacnia rozwijający się ekosystem druku 3D

Dzisiejsza aktualizacja programu Photoshop CC umożliwia drukowanie projektów przez lokalną drukarkę 3D lub popularne serwisy druku 3D dostępne online. Photoshop CC obsługuje najpopularniejsze modele biurkowych drukarek 3D, takich jak MakerBot Replicator, jak również wspiera pełen wachlarz wysokiej jakości materiałów dostępnych na Shapeways – giełdzie społeczności 3D – w tym materiałów ceramicznych, metali i piaskowców. Co więcej, użytkownicy programu Photoshop CC mogą teraz bezpośrednio załadować swoje modele do serwisu publikowania 3D Sketchfab i osadzić je na swoim profilu Behance z użyciem interaktywnej przeglądarki 3D Sketchfab.

https://www.youtube.com/watch?v=0W3MkqidSAo

“Cieszymy się, że jako partner Adobe możemy pomóc w dostarczaniu treści 3D kreatywnym użytkownikom”, powiedział Peter Weijmarshausen, CEO i Co-Founder w Shapeways, wiodącej światowej giełdzie dla społeczności 3D. „Dążymy do tego, aby druk 3D stał się dostępny i przystępny cenowo dla ludzi na całym świecie. Dzięki połączeniu sił z firmą Adobe, umożliwiamy projektantom i kreatywnym łatwo przekuwać swoje pomysły w rzeczywistość, z użyciem najwyższej jakości technologii drukowania 3D Shapeways”.

ps-cc-jan-perspective-warp 552x364

“Biorąc pod uwagę popularność programu Adobe Photoshop, dzisiejsze oświadczenie oznacza, że ogrom ludzi uzyska dostęp do narzędzi modelowania 3D” – zauważył Bre Pettis, CEO w firmie MakerBot. „Nie mogę doczekać się, aby zobaczyć, co zaprojektują w Adobe Photoshop i stworzą z pomocą drukarki 3D MakerBot Replicator!”

3D teraz w zasięgu ręki dla projektantów

Druk 3D umożliwia tworzenie dokładnych i odpowiadających rzeczywistości prototypów i gotowych projektów, których używa się na wielu polach, takich jak architektura, jubilerstwo, film czy animacje.

Paul Liaw, projektant biżuterii i rzeźbiarz: “Z nowymi, wspierającymi druk 3D opcjami w Adobe Photoshop CC, mój proces projektowania stał się o wiele prostszy. Teraz mogę sprawić, że moje projekty biżuterii wyglądają pięknie, jak również zautomatyzować proces używania mininalnej ilości materiału bez schodzenia poniżej progu wielkości nadającej się do druku – co do tej pory zajmowało mi blisko 80 procent mojego czasu!”

https://www.youtube.com/watch?v=UvGWuppY4XE

Veronica De La Rosa, projektantka przemysłowa w firmie FATHOM: „W Fathom mamy okazję pracować z jednymi z najbardziej innowacyjnych firm, którym pomagamy w rozwoju ich produktów nowej generacji. Nowe funkcjonalności drukowania 3D w  Photoshop CC likwidują problemy związane z przygotowaniem plików i zapewniają, że modele 3D naszych klientów są dokładnie zaprezentowane jeszcze przed końcowym wydrukiem. To pomaga przyspieszyć komunikację z klientami, a co za tym idzie –zaoszczędzić czas i pieniądze zarówno dla nas, jak i naszych klientów”.

ps-cc-jan-linked-smart-objects 552x364

Adobe startuje w 2014 rok z innowacjami w narzędziach do projektowania

Ogłoszona dziś aktualizacja usługi Creative Cloud zawiera także nowe funkcjonalności we flagowych aplikacjach dla projektantów. Wśród innych nowych funkcji w Photoshop CC jest przełomowe narzędzie Wypaczenie perspektywy (Perspective Warp), z pomocą którego można zmienić sposób widzenia obiektu, jak również Połączone obiekty inteligentne (Linked Smart Objects), które wspomagają współpracę z innymi – zmiany nanoszone na obiekt inteligentny pojawiają się bowiem automatycznie na finalnym projekcie. Ponadto nowe funkcje w programach Adobe Illustrator CC oraz InDesign CC rewolucjonizują sposób pracy z fontami dzięki połączeniu z serwisem Adobe Typekit.

https://www.youtube.com/watch?v=H6AIgoFDwlk

Teraz można zintegrować fonty Typekit z projektami do druku, plikami PDF, aplikacjami DPS i innymi. Z kolei nowa funkcjonalność w InDesign CC pozwala uniknąć kłopotów związanych z brakującymi fontami, dzięki automatycznemu ich wyszukiwaniu w bibliotece Typekit. Wiele innych nowych oraz usprawnionych funkcjonalności dostępnych w dzisiejszej aktualizacji pomoże projektantom i innym kreatywnym profesjonalistom pracować bardziej intuicyjnie i efektywnie.

Dodatkowe informacje na temat Photoshop CC można znaleźć na  http://www.adobe.com/pl/products/photoshop.html oraz   http://tv.adobe.com/go/21862. Szczegółowe na temat aktualizacji Creative Cloud:   http://blogs.adobe.com/creativelayer/?p=4791.