Nie jest to news ze świata animacji i filmu jak większość w naszym serwisie jednak takiego newsa nie mogliśmy pominąć. Nik Collection – czyli jeden z najlepszych zestaw filtrów od dziś jest zupełnie za darmo dostępny dla każdego użytkownika na systemy Mac i Windows.

nik-collection-pobierz-za-darmo

Do niedawna kosztujący 500 dolarów zestaw filtrów od 24 marca 2016 udostępniany jest przez Google zupełnie za darmo dla każdego. W skład kolekcji wchodzi siedem dodatków – kompatybilnych z Adobe Photoshop, Photoshop Elements, Lightroom, Apple Aperture – wśród których filtry fotograficzne, korekcja kolorów, redukcji szumów i korekt.
W skład zestawu wchodzą:

nik-collection-filtry-1

Analog Efex Pro – jak sama nazwa wskazuje jest to narzędzie służące do nadawania klasycznego wyglądu zdjęć wykonywanych przy pomocy aparatów analogowych ze wszystkimi zaletami i wadami/niedoskonałościami tych sprzętów.

Color Efex Pro – zestaw filtrów służący do korekcji kolorów i ich retuszu

Silver Efex Pro – zestaw filtrów i narzędzi służący do robienia artystycznych zdjęć w czerni i bieli. Wśród opcji znajduje się również np. możliwość wyboru kliszy fotograficznej – co zdecydowanie zmienia efekt końcowy (doskonały wstęp do pogłębienia wiedzy na temat fotografii analogowej dla osób, które nigdy z takową nie miały do czynienia)

Viveza – selektywna korekcja kolorów, tonacji i retusz bez konieczności używania masek

HDR Efex Pro – narzędzia HDR

Sharpener Pro – narzędzia służące do wyostrzania obrazu na podstawie punktów kontrolnych i zaznaczeń

Dfine – narzędzia służące do redukcji szumów i ich korekty

Bez zbędnych wstępów zapraszamy do pobierania pakietu Nik Collection, wejścia w świat profesjonalnych filtrów i namiastki charakteru, jaki miała praca ze fotografią analogową jeszcze kilka lat temu.
Link do strony i pobrania paczki: Download Nik Collection