Blackmagic Design (Australijska firma zajmująca się wytwarzaniem sprzętu do zastosowań radiowo-telewizyjnych oraz produkcji wideo) podała do wiadomości, że „Me+Her”, czyli krótkometrażowy film typu live action, mający premierę na trwającym właśnie Sundance Film Festival był kręcony za pomocą kamer Blackmagic Cinema (MFT) oraz Pocket Cinema.

cardboard black magic 2

Me+Her” to dziejąca się w świecie fantasy (a konkretnie w mieście o nazwie Cardboard) historia, w której główny bohater, Jack Cardboard, wyrusza w podróż, podczas której ma nadzieję znaleźć lek na złamane serce.

cardboard black magic 3cardboard black magic 4

Reżyser Joseph Oxford i operator filmowy Bradley Stonesifer stworzyli niesamowity, wyimaginowany świat, gdzie zarówno postaci, jak też cały zestaw sceniczny zostaw zbudowany w oparciu o najzwyklejsze w świecie kartony w skali 1 do 5. Aby nadać tekturom życia, obaj panowie wybrali jako swoje główne narzędzia sprzęt firmy Blackmagic – Cinema Camera dla zapewnienia jak najlepszej jakości i Pocket Cinema Camera, służący do kręcenia niektórych, nieco bardziej specyficznych scen wymagających użycia mniejszego formatu.

cardboard black magic 6

Zdjęcia do filmu trwały 18 dni (trwa on 12 minut) i były kręcone w strukturze RAW dla zachowania jak najwyższej jakości obrazu. Wykorzystano w tym celu blisko 10 terabajtów zdjęć. W momencie gdy wstępny etap filmowania został zakończony, materiał transkodowano do programu ProRes Lite w celach montażowych, a następnie na powrót do formatu RAW dla korekcji kolorów używając narzędzia do tego typu zadań, czyli DaVinci Resolve.

cardboard black magic 5cardboard black magic 7cardboard black magic 8cardboard black magic 9cardboard black magic 10cardboard black magic 1