newton---2d-phisics-for-after-effects-miniCo tak naprawdę odróżnia Adobe After Effects od aplikacji 3d? Przede wszystkim to że After Effects jest tylko programem 2,5D, a poza tym – co często jest ważniejsze – nie posiada fizyki obiektów, ale już niedługo. Już wkrótce rewolucyjny dodatek Newton ujrzy światło dzienne.

To czego od zawsze brakuje w Adobe After Effects to właśnie brak właściwości fizycznych obiektów. Co prawda przy pomocy skryptów, expressionów i dużej ilości wiedzy mogliśmy imitować takowe efekty, ale tylko „najstarsi górale” byli w stanie sobie na taką zabawę pozwolić.

Całe szczęście już niedługo to się zmieni. Francuska firma Motion Boutique zapowiedziała wydanie rewolucyjnego dodatku do programu Adobe After Effects pod nazwą Newton – służącego właśnie do nadawania właściwości fizycznych obiektom.

Jak zapowiadają twórcy dodatek zrewolucjonizuje pracę w AE dzięki swojej funkcjonalności, łatwości obsługi oraz szybkości działania.

newton-rewolucyjny-dodatek-adobe-after-effectsnewton-symulacja-fizyki-aenewton-ae-plugin

Osobiście uważam że jeśli twórcy – a wszystko na to wskazuje – spełnia wszystkie swoje obietnice to Newton trafi do puli dodatków MUST HAVE zaraz obok Trapcode Particular i innych nieodzownych dodatków.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia oficjalnego wideo prezentującego w pełnej okazałości możliwości programu i jego zastosowania:

Zapraszamy również do obejrzenia filmu z oficjalnej prezentacji dodatku Newton podczas Adobe Creative Week w Paryżu  11 maja 2011. Z niej możecie się dowiedzieć dokładnie jak przystępnie wygląda interface dodatku i jak jest prosty w obsłudze, a przy tym jak niesamowite daje efekty.

I jak? Zapiera dech w piersiach – nieprawdaż? 🙂 Życzymy powodzenia twórcom w dopracowywaniu programu i mamy nadzieję że szybko zostanie on udostępniony w wersji pełnej użytkownikom – o czym oczywiście Was poinformujemy.

Strona autorów i projektu: http://www.motionboutique.com

Twitter firmy: http://twitter.com/#!/motionboutique/

Facebook firmy: http://www.facebook.com/motionboutique