adobe-creative-cloud-nowosciKilka godzin temu firma Adobe udostępniła najnowsze wersje swojego oprogramowania oraz usług spod znaku Creative Cloud. Kazdy posiadacz subskrypcji Creative Cloud już może je pobierać. A co wśród nowości?

San Jose / Warszawa — 17 czerwca 2013 Firma Adobe ogłosiła dzisiaj, że niedawno zapowiedziana aktualizacja Adobe Creative Cloud, flagowej usługi dla branży kreatywnej, jest już dostępna. Ogłoszona na konferencji Adobe MAX na początku maja i wyposażona w nowe funkcje, aktualizacja Creative Cloud na nowo definiuje procesy twórcze dzięki, zachwycającej rodzinie desktopowych aplikacji „CC” i możliwościom zaawansowanej współpracy pomiędzy różnymi urządzeniami, a także opcjom prezentacji swoich prac. Kreatywne pliki mogą być przechowywane i udostępniane przy pomocy Creative Cloud na urządzeniach pracujących pod kontrolą Mac OS X, Windows, iOS i Android, oraz za pośrednictwem serwisu Behance, wiodącej społeczności internetowej dla branży kreatywnej, która jest teraz zintegrowana z usługą Creative Cloud. Użytkownicy mogą prezentować swoje prace, otrzymywać szybkie informacje zwrotne na temat swoich projektów oraz zyskać międzynarodowe uznanie.creative-cloud-cc-motionfreaks

Dodaliśmy mnóstwo nowych innowacyjnych rozwiązań do wszystkich naszych desktopowych aplikacji „CC”, takich jak Photoshop, Illustrator i InDesign. Aplikacje te obejmują nowe funkcje, które zwiększają produkywność, usprawniają proces budowania treści na urządzenia mobilne i prezentują niektóre nowe i oszałamiające funkjonalności przetwarzania obrazu i wideo. W uzupełnieniu do tradycyjnych obszarów innowacji, aplikacje te są teraz połączone z potężnymi możliwościami publikacji oraz funkcjonalnościami społeczności internetowej, które są w pełni zintegrowane z usługą Creative Cloud” powiedział David Wadhwani, Starszy Wiceprezes i Dyrektor Generalny ds. mediów cyfrowych w Adobe.„Kolejne znaczące aktualizacje Creative Cloud pojawią się jeszcze w ciągu roku, jednak już teraz nie możemy się doczekać, aby zobaczyć jakie niesamowite prace nasi klienci wykonają dzięki naszemu oprogramowaniu.” 

Dzięki dostępnym w Creative Cloud narzędziom do publikowania prac, tworzenia potężnych stron WWW, aplikacji mobilnych, publikacji na tablety, internetowych portfolio i innych treści dopasowanych do dowolnych urządzeń, praca jest łatwiejsza niż kiedykolwiek dotąd.

Adobe Creative Cloud wzmacnia nowe przepływy pracy

 

Dzisiejsza kluczowa aktualizacja usługi Creative Cloud upraszcza proces twórczy. Do najważniejszych funkcji należą:

·         Dostęp do Creative Cloud na pulpicie. Dzięki nowej desktopowej aplikacji Creative Cloud, cały twój kreatywny świat jest zsynchronizowany i zorganizowany za pośrednictwem pulpitu, strony WWW oraz aplikacji mobilnych. Możesz publikować swoje prace na Behance, śledzić komentarze oraz instalować i zarządzać aplikacjami i aktualizacjami oprogramowania. Kolejne funkcje do zarządzania plikami i pozwalające na desktopowy dostęp do fontów, zostaną dodane już wkrótce

·         Integracja z wiodącą światową społecznością kreatywną. Serwis Behance jest teraz w pełni zintegrowany z Creative Cloud. Dzięki temu użytkownicy będą mogli publikować swoje portfolio, przeglądać prace i profile innych członków społeczności, publikować postępy w pracy poprzez coraz większą liczbę aplikacji CC oraz sprawdzać informacje zwrotne na temat własnej twórczości  od innych członków społeczności. Aktualnie z Behance korzysta ponad 1,4 miliona użytkowników.

·         Przechowywanie, współdzielenie i współpraca. Wszystkie pliki i inne zasoby będą automatycznie synchronizowane pomiędzy chmurą a aplikacjami desktopowymi i mobilnymi. Projektant może teraz zrobić zdjęcie używając iPada, rozpocząć edycję w Photoshop Touch, następnie za pośrednictwem chmury, używając Photoshop CC na komputerze Mac lub PCmoże dokończyć edycję zdjecia. Projektanci mogą udostępniać pliki do przegladania, ściagnięcia lub do przesyłania komentarzy.Indywidualni członkowie Creative Cloud otrzymują 20GB przestrzeni dyskowej w chmurze.

·         Płynna publikacja. Użytkownicy Creative Cloud mają dostęp do usług umożliwiających publikowanie spersonalizowanych portfolio online za pośrednictwem Behance ProSite, cyfrowych magazynów na iPada, korzystając z Digital Publishing Suite (DPS) Single Edition oraz aplikacji mobilnych stworzonych przy pomocy PhoneGap. Adobe Typekit umożliwia dostęp do obszernej biblioteki klasycznych oraz nowatorskich fontów, które  można wykorzystać na stronach WWW. Niebawem, wraz z aktualizacją Creative Cloud, użytkownicy będą mogliszybko wybrać ulubione fonty w stale powiększającej się bibliotece Adobe Typekit, zsynchronizować je ze swoim komputerem, by następnie móc z nich korzystać także w aplikacji desktopowej. Członkowie Creative Cloud w niedługim czasie będą mieli dostęp do ponad 700 fontów, możliwych do zainstalowania za pomocą jednego kliknięcia.

Nowa rodzina aplikacji desktopowych CC dostępna wyłącznie dla użytkowników Creative Cloud

 

Najnowsza aktualizacja Creative Cloud zawiera nową generację 15 desktopowych aplikacji, w tym Adobe Photoshop CC, InDesign® CC, Illustrator® CC, Dreamweaver® CC, Premiere® Pro CC i wiele więcej. Adobe Creative Cloud oferuje ponad 30 narzędzi i usług, umożliwiających profesjonalne tworzenie i publikację treści drukowanych, webowych, mobilnych, wideo i fotografii.

Najnowsze wersje oprogramowania Adobe wprowadzają setki nowych funkcji, w tym m.in.:

·         Photoshop CC będzie dostępny z nową technologią wyostrzania obrazu i ulepszeniami poprawiającymi procesy pracy twórczej. Nowe narzędzie redukcji drgań (Camera Shake Reduction) umożliwia analizę i korektę rozmyć powstałych na skutek ruchu aparatu i w efekcie poprawę jakości obrazu. Całkowicie nowe narzędzie inteligentnego wyostrzania (Smart Sharpen) redukuje efekt halo i szumu, a Camera Raw 8 to zestaw jeszcze bardziej zaawansowanych narzędzi do wyostrzania i korekcji obrazu. Photoshop CC i Illustrator CC to pierwsze aplikacje Adobe, które dają możliwość publikowania projektów bezpośrednio w Behance i bezpośredniego podglądu efektu prac i integracji informacji zwrotnej w procesie tworzenia.

·         Narzędzie Touch Type w Illustratorze CC pozwala projektantom na zupełnie nowy poziom kreatywności w pracy z fontami. Teraz można przesuwać, skalować i obracać poszczególne litery, a one wciąż pozostaną edytowalne. Ta funkcja jest kompatybilna z myszką, stylusem i urządzeniami Multi-Touch. Illustrator oferuje również możliwość malowania przy pomocy pędzla stworzonego ze zdjęcia. Różnorodne pędzle zawierają obrazy rastrowe, dzięki którym projektanci mogą tworzyć szybko, za pomocą kilku pociągnięć pędzla. Illustrator CC jet również zintegrowany z Behance, co daje możliwość publikowania projektów bezpośrednio w Behance i bezpośredniego podglądu efektu prac i integracji informacji zwrotnej w procesie tworzenia. Nowa architektura pozwala na jeszcze wyższą wydajność w pracy z InDesign CC, a tryb edycji w przeglądarce w Adobe Muse CC – aplikacji do projektowania i publikacji stron WWW bez potrzeby wpisywania kodu – pozwala użytkownikom wprowadzać zmiany w już opublikowanej stronie, które potem mogą być przeglądane i akceptowane przez projektanta.

·         Adobe Premiere Pro CC oferuje montażystom wideo zupełnie nowe funkcje edycyjne, preferencje użytkownika i poprawki usprawniające pracę. Dodanie narzędzia Lumetri™ Deep Color Engine do Premiere Pro CC pozwala łatwo stosować bogate stopniowanie kolorów bezpośrednio w Adobe Premiere Pro CC. Nowa wersja Adobe After Effects zapewnia animatorom oraz artystom, zajmującym się efektami wizualnymi, więcej twórczych możliwości i pozwala im łatwo pracować w 3D z nowym narzędziem Live 3D Pipeline zintegrowanym z Maxon Cinema4D. Adobe SpeedGrade CC, Audition® CC, Prelude™ CC oraz Adobe Story CC Plus także doczekały się nowych wersji.

·         Twórcy i projektanci stron WWW mogą oczekiwać znaczących usprawnień w rodzinie narzędzi i usług Edge. Najnowsza wersja Edge Animate CC pozwala projektantom z niebywałą łatwością i precyzją tworzyć animacje i interaktywne treści, przy pomocy HTML, CSS i JavaScript. Użytkownicy Dreamweavera mogą oczekiwać wsparcia dla najnowszej wersji CSS za pośrednictwem intuicyjnego wizualnego edytora CSS Designer. Adobe Flash Pro CC pracuje teraz w 64-bitowej architekturze, dzięki czemu jest jeszcze szybszy i stabilniejszy.

 

Adobe Create Now

 

Aby zaznaczyć te ogłoszone zmiany, Adobe rozpoczęła cykl wydarzeń Create Now, będących celebracją kreatywności. W trakcie pierwszego miesiąca programu, Adobe zorganizuje szereg wspólnych projektów artystycznych, uczci ikony projektowania i zapewni profesjonalistom branży kreatywnej forum do wyrażania siebie w angażujący i zaskakujący sposób, za pomocą narzędzi Adobe.

 

Członkostwo w Creative Cloud i dostępność

 

Ogłoszona aktualizacja Creative Cloud jest już dostępna. Aktualni członkowie Creative Cloud otrzymają wszystkie nowe funkcje w ramach ich obowiązującego członkostwa, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Usługa Creative Cloud dla użytkowników indywidualnych jest dostępna w cenie 49,99€ miesięcznie, przy zakupie rocznego członkostwa. Promocyjne ceny dostępne są dla dotychczasowych klientów, którzy posiadają pakiet CS3 lub nowszy. Dodatkowo firma Adobe oferuje programy licencyjne dla instytucji edukacyjnych, zespołów, instytucji rządowych i klientów korporacyjnych, w ramach usługi Creative Cloud. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem:  https://creative.adobe.com/plans.

Informacje o firmie Adobe

Adobe zmienia świat za pomocą technologii cyfrowych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.adobe.com/pl