ves1Po raz ósmy, najbardziej licząca się w światku motion design organizacja tematyczna VES ( Visual Effects Society) przyznała swe nagrody. Zaskoczenia nie było, aż w sześciu kategoriach nagrody stowarzyszenia zgarnął Awatar – Jamesa Camerona.

 

Wręczenie nagród odbyło się w świetnie zorganizowanej gali w nocy 28-go lutego w Hyatt Regency Century Plaza Hotel w Los Angeles. Nagrody rozdano w obecności przeszło 1000 gości w ponad 20-stu kategoriach filmu, animacji, produkcji telewizyjnej, reklamy oraz video gier.

Oprócz Awatara w trzy nagrody zdobył Up (Odlot),  w dwóch kategoriach zwyciężył  CSI Crime Scene Investigation, a mistrzem efektów w reklamie okazała się produkcja przygotowana dla koncernu Audi.

Wydarzeniem wieczory było także wręczenie specjalnej nagrody dla Jamesa Camerona za całokształt twórczości oraz uhonorowanie Ed Catmull’a za pionierskie rozwiązania.

 

 ves_laureaci

Z roku na rok organizacja VES rośnie w siłę, a przyznawane przez nią nagrody stają się coraz bardziej liczące w świecie nie tylko Visual FX, ale całego przemysłu „ruchomych obrazków”. Na dzień dzisiejszy stowarzyszenie zrzesza około 1500 wybitnych motion designerów z 17 krajów i w tej dziedzinie na pewno nie ma sobie równych.

Pełna informacja dotycząca listy laureatów i samej organizacji na domowej stronie VES: http://www.visualeffectssociety.com/