Jak powinien wyglądać demoreel motion designera, który jest jednocześnie nauczycielem? Dokładnie tak jak to, co zrobił Colin Evoy Sebestyen – opublikował swój showreel wraz z wszystkimi plikami i projektami, z których powstał reel.

movecraft-openb-source-demoreel

Artysta motion designer, a jednocześnie nauczyciel Colin Evoy Sebestyen opublikowało swój najnowszy showreel, a wraz z nim całą bazę pełnych projektów na podstawie, których powstał rzeczony showreel. Na początek zapraszam do obejrzenia reela:

{vimeo} 63595565{/vimeo}

Tak jak już wspomniałem autor udostępnił zupełnie za darmo paczkę ze wszystkimi swoimi projektami i plikami źródłowymi na licencji open-source dla każdego, kto chciałby skorzystać z plików w dowolny sposób i w prawie dowolnym celu. Jedyne, czego autor zabrania to dzielenie paczki i sprzedawanie jej w całości lub w częściach. Wskazanym również jest, aby – jeśli wykorzystacie jego projekty w swojej pracy – poinformować o źródle swoich widzów. Wśród projektów znajdziecie pliki wykonane w Adobe After Effects, Cinema 4D oraz VDMX5.

Paczkę projektów możecie pobrać ze strony autora korzystając – jako że cała paczka to prawie 3 GB danych – z 3 sposobów, serwisu Box (1 i 2), File Dropper, oraz przy pomocy protokołu torrent.

Zapraszamy do pobierania i korzystania i odwiedzania strony movecraft.com

Aktualizacja: 

Zobaczcie również krótkie wideo przygotowane przez Movecraft dla bloga Greyscalegorilla prezentujące zawartość paczki z projektami:

{vimeo}88895418{/vimeo}