Animacje i film to nie tylko gra aktorska, praca kamery, talent animatora czy rysownika to również – bardzo często niedoceniana, a jednocześnie bardzo ważna – muzyka i efekty dźwiękowe. I właśnie z tego powodu warto zerknąć na nowy produkt od Video Copilot i Andrew Kramera o nazwie Motion Pulse.

MotionPulse BlackBox Banner

Wyobrażacie sobie Gwiezdne wojny, Leona Zawodowca, czy chociażby trailery filmowe bez muzyki i efektów dźwiękowych? Jeśli wydaje Wam się, że muzyka nie jest aż tak ważna – polecam obejrzenie filmu bez dźwięku. Muzyka to bardziej niezbędna podstawa niż zbędny dodatek – to nie ulega wątpliwości.

Strony Video Copilot nie trzeba nikomu przedstawiać – poza tutorialami darmowymi i płatnymi kursami Andrew Kramer – twórca Video Copilot znany jest również z produktów takich jak Element 3D, Optical Flares czy dodatku Twitch. Wśród ich wielu produktów znalazły się również te związane z muzyką wydany już jakiś czas temu Designer Sound FX oraz – i o nim chciałbym powiedzieć kilka słów – Motion Pulse.

{vimeo}92061007{/vimeo}

Motion Pulse Black Box to paczka ponad 2000 efektów dźwiękowych wysokiej, jakości w formatach mp3 (320kbs), wav(16-bit 48khz) oraz wav (24bit 96khz) podzielonych na 5 bibliotek głównych (machine, velocity, organic, impact, signal) oraz 35 kategorii. Wszystko jest zmasterowane w taki sposób, aby doskonale do siebie pasować i aby każdy mógł szybko uzyskać pożądany efekt dźwiękowy w swojej pracy.

Zobaczcie jak można wykorzystać pakiet Motiopn Pulse i jak z nim pracować:

{vimeo}94043813{/vimeo}

Dodatkowo wraz z Motion Pulse pojawił się również ShockWave, czyli zestaw 50 klipów w rozdzielczości HD zaawansowanych animacji efektów cząsteczkowych.

{vimeo}94216941{/vimeo}

Produkty możemy kupić w pakiecie,  czyli MotionPulse Black Box + ShockWave za cenę 199,95 dolarów amerykańskich, w pakiecie bez Shockwave w cenie 149,95 dolarów amerykańskich, lub pojedynczo płacąc za każdą bibliotekę 49,95 dolarów oraz za ShockWave 65 dolarów.

Po kilku godzinach zabawy nowym pakietem od VideoCopilot musze przyznać, że będzie on dość popularny wśród twórców wszelkiej maści trailerów i amatorskich filmów akcji, ale także może przypadnie do gustu każdemu, kto chciałby mieś w swojej bibliotece zestaw dźwięków, który zapewni mu szybki efekt niskim nakładem czasu.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tych nowości od Video Copilot? Kupić- nie kupić?