sztuka-montażu-filmowegoW czwartek, jak co tydzień, odbędzie się spotkanie live MF Hangouts. Tym razem podyskutujemy na temat doboru software’u dla montażysty i istotnych czynnikach przy używaniu poszczególnych programów. Który jest najlepszy? Jak wybrać program adekwatny do naszych potrzeb? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w czwartek.

Wszystkich, którzy chcieliby wyrazić swoją opinię na temat dostępnego na rynku oprogramowania do montażu wideo, zapraszamy do udziału w hangoucie wraz z kamerą i mikrofonem (i ostrzem argumentów!) – w tym celu prosimy o kontakt przez formularz: http://bit.ly/MFpytania. Przez powyższy formularz prosimy także o kontakt osoby, które chciałyby już zadać nam pytanie dotyczące tematu najbliższego spotkania lub zasugerować temat jednego z kolejnych hangoutów. Napisz do nas! 

sztuka-montażu-filmowego---mf

W trakcie hangoutu możecie zadawać nam pytania i dzielić się wątpliwościami przez powyższą ankietę, a także poprzez nasz fanpage w serwisach społecznościowych: Facebook i Google+. Na bieżąco będziemy też śledzić komentarze pod oknem hangouta w Youtube oraz czat MotionFreaks.pl, na który zapraszamy wszystkich także poza hangoutami.

 

W tym miejscu 19 lipca 2012 o godzinie 19 rozpocznie się transmisja spotkania.

 

Tematy i zagadnienia poruszane przez nas w trakcie nagrania:

Warto przeczytać:

STORYBOARD – RUCH W SZTUCE FILMOWEJ – Autor: Mark Simon

– 5 TAJNIKÓW WARSZTATU FILMOWEGO – Autor: Joseph V. Mascelli

– W MGNIENIU OKA. SZTUKA MONTAŻU FILMOWEGO – Autor: Walter Murch

Warto zobaczyć:

– Ostateczne cięcie: Magia montażu filmu (The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing) -reżyseria: Wendy Apple

Dziękujemy za każde pytanie i za uczestniczenie w naszej dyskujsi i zapraszamy za tydzień.