MOTIONFREAKS-HANGOUT-przesłona-i-migawkaDobrałeś odpowiedni obiektyw, jesteś mistrzem kadrowania, szegółowy scenopis czeka, aktorzy w pełnej charakteryzacji, a Ty nadal nie wiesz, jak wyłączyć tryb auto? Wkurza Cię, że Twoje zdjęcia są nieostre, a przy każdym ruchu aktorów pokrywa gęsta mgła? Czas na czwarty odcinek MF Hangouts, który odbędzie się już jutro o godzinie 19.00.

Już jutro kolejne spotkanie pod hasłem MotionFreaks Hangouts, w którym znowu powiemy kilka słów o podstawach związanych z filmowaniem lustrzankami i rozwiniemy trochę kwestie – zdawałoby się – oczywiste. Tematem naszych rozmów w jutrzejszym hangoucie będą takie elementy wpływające na tworzony przez nas obraz, jak przesłona migawka. Wyjaśnimy, jak działają oba mechanizmy i jak je ustawiać, żeby uzyskać określony efekt. Jak sprawić, by za filmowanym obiektem pojawiło się artystyczne rozmycie tła? Dlaczego próby pięknych ujęć slow-motion strzelane moją lustrzanką kończą się fiaskiem? Jak poza ISO mogę wyregulować jasność kręconego filmu? Jeśli kiedykolwiek tego typu pytanie przeszło Ci przez myśl, zapraszamy do udziału w naszym spotkaniu.

 

Po części technicznej, jak zwykle, przystąpimy do odpowiadania na pytania, do których zadawania zapraszamy serdecznie wszystkich widzów. Pytania można zadawać w komentarzach na YouTube, Facebooku oraz Google Plusie, a także na czacie MF (tu pytania zadajemy zaczynając wypowiedź dopiskiem [hangout]). Druga część naszego spotkania poświęcona zostanie wolnej dyskusji, do której także wszystkich zapraszamy w powyższych portalach. 

 

Wszystkich tych, którzy chcieliby wziąć czynny udział w spotkaniu wraz z kamerą i mikrofonem, prosimy o kontakt w komentarzu, maila lub wiadomość w społecznościówkach. Przyłączenie się do spotkania MF Hangouts to świetna okazja nie tylko do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale i do promowania własnej działalności w zakresie animacji, grafiki i motion designu. Spotkania odbywają się na przystępnej w obsłudze platformie Google Hangouts, a żeby się do nich przyłączyć, wystarczy posiadać konto w Google Plus. Jeśli chcesz coś wnieść do dyskusji lub bezpośrednio rozwiać swoje wątpliwości dotyczące któregoś z poruszanych tematów, zapraszamy!

Dodatkowo, jeśli masz jakieś sugestie dotyczące sposobu prowadzenia hangoutów lub chciałbyś poruszyć jakiś temat w kolejnych spotkaniach, daj nam znać! 


Uniwersalny formularz kontaktowy z ekipą MF Hangouts znajduje się TUTAJZa jego pomocą możecie zadać nam pytanie odnośnie aktualnego spotkania lub takie, na które odpowiemy w kolejnych odcinkach. Jest też możliwość zasugerowania nam tematu do następnych spotkań i dyskusji. Jeśli coś chciałbyś w naszych hangoutach zmienić, powyższy formularz także będzie odpowiednim miejscem. Zapraszamy do kontaktu.

 

21 czerwca, godzina 19.00 – zapraszamy! Hangout będzie można oglądać tutaj oraz w portalach społecznościowych.

 

https://www.youtube.com/watch?v=http://www.youtube.com/watch?v=s43f_5zAkcs