meetmeline_miniPo dwóch latach prac możemy w końcu zobaczyć finalny produkt autorskiej pary Virginie Goyons i Sebastien Laban.  Jest to animacja 3D opowiadająca historię małej dziewczynki, która spotyka dziwnego stwora. Jednak ta produkcja zasługuje na uwagę nie ze względu na scenariusz…

 

Nie ukrywam, iż jestem pod wrażeniem tej animacji, którą dodatkowo cudownie wypełnia muzyka autorstwa Guillaume Roussel. Powodów mojego zachwytu jest kilka. Po pierwsze historia powstania; dwoje młodych, pracujących designerów (z czego Virginie jest znacznie ładniejsza od Sebastiena), po godzinach w swym mieszkaniu z wykorzystaniem dwóch laptopów tworzy krótkometrażowy film, który na pierwszy rzut oka wydaje się być słono finansowanym przedsięwzięciem.

 

meetmeline_film1

 

Po drugie dawno nie widziałem tak dobrego making of’a z produkcji, gdzie od samego początku do samego końca jest pokazana historia i techniki tworzenia tego –  moim zdaniem dzieła. Ten making of jest doskonałą „pokazówką” dla początkujących grafików, dowodząc, iż tego typu animacje poprzedzone są kolosalnym przygotowaniem i uzmysławia zakres pracy, jaką należy włożyć, by uzyskać taki efekt końcowy.

 

meetmeline_film3

Wreszcie jest to doskonały przykład na wyższość zapału i pasji nad finansami, gdyż tego typu produkcje z reguły okraszone są poważnym wsparciem budżetowym, a my w tej animacji widzimy po prostu dwoje młodych twórców, którzy „po godzinach” postanowili zrealizować swój pomysł – i choć zajęło im to dwa lata intensywnych prac to na mój gust wyszło im to doskonale.

Zapraszam więc do obejrzenia tego spektaklu 3D :

{vimeo}10471831{/vimeo}

 

A tutaj zachwalany przeze mnie making of  samej produkcji

{vimeo}7708580{/vimeo}

 

Namawiam także do odwiedzenia  STRONY FILMU 

.

.

{mos_fb_discuss:13}